خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

آرون بروکس جواب تیلور را داد؟

آرون بروکس - دیوید تیلور
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

23 اردیبهشت 1403


ساعت :

۲۲:۲۵

منبع:

ورزش سه

خانه کشتی– بروکس در ماه گذشته میلادی یکی از بهترین شب‌های دوران حضورش در ورزش حرفه‌ای را پشت سر گذاشت و توانست دیوید تیلور که اسطوره کشتی آمریکا و دارنده مدال طلای مسابقات المپیک است را دو بار شکست دهد و مجوز حضور در المپیک ۲۰۲۴ را به دست آورد. اما خبر مهمی که در اواسط هفته گذشته منتشر شد این بود که این کشتی‌گیر پیش از این مشکلی در آزمایش دوپینگش در رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال داشته است و این موضوع جنجال زیادی را به همراه داشت.

پت مینه‌ئو، بنیان‌گذار خانه کشتی، روز دوشنبه در صفحه رسمی‌اش در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «فاش شده است که نماینده آمریکا در وزن ۸۶ کیلوگرم که آرون بروکس است در آزمایش دوپینگ رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال سال گذشته که در آن موفق به کسب مدال طلا شد مشکلاتی داشته است. ظاهرا مشکل یا اشتباهی در زمان انجام این آزمایش به وجود آمده کهv,; باعث ظاهر شدن خط قرمز شده است. او در حال حاضر به‌صورت موقت از بازی محروم است تا روند رسیدگی به این پرونده تکمیل شود و مدت زمان یا محروم شدن و نشدنش تا پایان این هفته مشخص نیست. ظاهرا وکلای او اطمینان دارند که مشکلی وجود نخواهد داشت اما تکلیف نهایی هنوز مشخص نیست.» او پس از آن دو پست دیگر هم منتشر کرد که در یکی از آنها نوشت: «این امیدواری وجود دارد که این محرومیت عطف به ماسبق شود و دورانی که گذشت در نظر گرفته شود.»

مینه‌ئو در دیگر توییتش اضافه کرد: «امیدوارم که همه چیز سریعا حل شود. آنها در حال کار هستند تا مطمئن شوند که همه چیز در زمان درست انجام خواهد شد. بسیاری گفته بودند که این موضوع خیلی جدی نیست اما انتشار این اخبار باعث می‌شود که چنین تردیدهایی به وجود بیاید. باز هم امیدوارم که همه چیز به خوبی پیش برود.»

بروکس در اوایل هفته گذشته در پادکستی حضور پیدا کرد و در پاسخ به این جنجال به وجود آمده گفت:

برایم عجیب و غافلگیرکننده است که این همه طول کشید تا این موضوع از سوی مردم فاش شود. نکات منفی و اشتباهات… ما واقعا از این طولانی شدن تعجب کردیم. من فکر می‌کردم این اتفاق بلافاصله رخ دهد. مردم مدام می‌گوید که او از استروئید استفاده کرده است. من منظور بدی علیه مردم ندارم چون آنها فقط درباره مسائل به وجود آمده صحبت می‌کنند. آنها سعی می‌کنند کاری را انجام دهند که برای بهبود شرایط‌شان خوب باشد.

بروکس گفت که دفعه اولی که این خبر را دیده خندیده چون آزمایش او به‌خاطر استفاده از داروی اشتباه به مشکل خورده، بنابراین می‌دانست که دیر یا زود کسی پیدا می‌شود که به این موضوع اشاره کند. او فاش کرد که از این دارو استفاده می‌کرد تا بتواند درس خواندن و کشتی گرفتن را به‌صورت همزمان مدیریت کند.

این کشتی‌گیر آمریکایی در این باره گفت:

هر وقت که برای انجام آزمایش دوپینگ می‌رفتم نام داروها را می‌نوشتم. این‌طور نیست که چیزی را مخفی کرده باشم. در آن زمان نسخه همراهم نبود، چیزی که پزشکان به آن نیاز داشتند و به همین دلیل چنین مشکلی برایم به وجود آمد. بنابراین تنها کاری که پس از آن باید انجام می‌دادم این بود که نشان دهم نسخه این دارو را دارم. آنها را به وکلایم و هر کسی که لازم بود دادم که شامل آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ و آژانس ضد دوپینگ آمریکا بود.

او بدون این که نامی از تیلور که رقیب جدی او برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس بود بیاورد، کنایه سنگینی به این اسطوره کشتی آمریکا زد و اظهار داشت:

اینکه چنین مسائلی پس از پیروزی یک ورزشکار یا شکست خوردن دیگری مطرح می‌شود بسیار جالب است. کسی به دنبال توجیه است و به نظر می‌رسد که از این اتفاقات خیلی ناراضی است. اگر به دنبال توجیه هستید، یعنی از قبل باختید. بنابراین فکر می‌کنم که این وضعیت واقعا جالب است.

بروکس تاکید کرد که انتظار دارد این مشکل در عرض چند هفته آتی حل شود و می‌داند که مشکلی برای حضور در المپیک پاریس نخواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *