خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

از دوئل گلیج و تاژودینوف تا حضور روس ها در هانگژو؛ گزارش ویژه رسانه روسی از بازی های آسیایی

احمد تاج الدینوف
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

7 مهر 1402


ساعت :

۱۵:۰۷

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

یک رسانه روسی در گزارشی مفصل به بررسی کشتی گیران حاضر در بازی های آسیایی پرداخت.


اختصاصی خانه کشتی– رقابت های کشتی آزاد بازی های آسیایی ۲۰۲۲، از ۱۴ مهر آغاز می شود که در این مسابقات چند کشتی گیر روسی الاصل با تابعیت کشورهای مختلف از جمله بحرین حضور دارند.

در همین راستا یک رسانه روسی در گزارشی مفصل به این موضوع پرداخت و درباره دوئل کشتی گیران ایرانی از جمله مجتبی گلیج با تاژودینوف توضیح داد.
در این گزارش آمده است:

« لژیونرهای کشتی داغستان که به تازگی در عضویت تیم های آسیایی در مسابقات جهانی حاضر بودند، طی روزهای آینده در بازی های آسیایی که در چین برگزار می شود، شرکت خواهند کرد. این مسابقات اگر چه در همه قاره ها برگزار می شود اما بازی های آسیایی همواره اهمیت و کیفیت بیشتری داشته و امسال نوزدهمین دوره آن برگزار می شود.

همه تیم ها در این مسابقات تلاش می کنند با ترکیبی قدرتمند حاضر شوند و ارزش آن برای ورزشکاران هم کمتر از قهرمانی جهان نیست.

ترکیب کشتی آزاد ایران در این رقابت ها در ۶ وزن، شامل ۵ نفر از افرادی است که در مسابقات جهانی اخیر در صربستان کشتی گرفتند و قهرمانان المپیک از جمله حسن یزدانی و امیرحسین زارع هم در آن حضور دارند.

اما ستاره این مسابقات یکی از پدیده های درخشان مسابقات جهانی خواهد بود؛ لژیونر کشتی داغستان و قهرمان وزن ۹۷ کیلوگرم جهان، احمد تاژودینوف؛ کشتی گیر روسی الاصل بحرین که باید با مجتبی گلیج رقیب ایرانی خود رو به رو شود. بگذارید یادآوری کنیم که گلیج در مصاف با عبدالرشید سعدالله یف در آستانه پیروزی بود اما در لحظات آخر شکست خورد و مشابه این اتفاق قبلا در جهانی ۲۰۲۱ مقابل اسنایدر هم رخ داده بود.

علاوه بر تاژودینوف، ۳ قهرمان دیگر کشتی آزاد با اصالت داغستانی هم برای بحرین کشتی می گیرند شامل علی بگ علی بگوف (۶۵ کیلوگرم)، ماگومد آسلوئف (۷۴ کیلوگرم) و ماگومد شاریپوف (۸۶ کیلوگرم). دیگر لژیونرهای داغستانی در بازی های آسیایی هم نفراتی از جمله عبدالمجید کودیف (۶۵ کیلوگرم) از تاجیکستان، ژوریل شاپیف (۸۶ کیلوگرم) و ماگومد ابراگیموف (۹۷ کیلوگرم) هر دو از ازبکستان و یوسف باتیرمورزائوف (۱۲۵ کیلوگرم) از قزاقستان هستند.»

2 دیدگاه برای “از دوئل گلیج و تاژودینوف تا حضور روس ها در هانگژو؛ گزارش ویژه رسانه روسی از بازی های آسیایی
  1. حمیدخان گفت:

    گلیچ به راحتی میتونه این کشتی روببره چراکه درمصاف قبلی بااین کشتی گیرروسی الاصل نفس وقدرت کم آورده بودواگرگلیچ کمی نفس وقدرتش بیشترکنه میتونه ببره..بامیدخدا
    درودبه ایران وایرانی،عشق ماایران

  2. امید گفت:

    حضور کشتی،گیران داغستانی باعث افزایش،سطح مسابقات میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *