خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

المپیک توکیو؛ ساروی به برنز دست یافت؛ محمدعلی گرایی پنجم شد (نفرات برتر اوزان ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم)

محمدهادی ساروی- برنز المپیک توکیو
نویسنده:

مجتبی شورمیج

تاریخ :

12 مرداد 1400


ساعت :

۱۶:۲۳

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

محمدهادی ساروی با پیروزی در دیدار رده بندی رقابت های کشتی فرنگی المپیک توکیو به مدال برنز دست یافت. محمدعلی گرایی به مقام پنجم رسید.


خانه کشتی– در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول به مصاف آدم بودجملین از الجزایر با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر کریل میلوف از بلغارستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل آروی ساوولاینن از فنلاند در یک کشتی زیبا با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی رسید و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۳ یوسوانیس پنا فلورس از کوبا را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی زیبا با نتیجه ۵ بر ۵ از سد بوزو استارسویچ از کرواسی گذشت و راهی مرحله نیمه نهاییی شد. گرایی در این مرحله در یک کشتی نزدیک و با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب تاماس لورینچ قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از مجارستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۳ بر ۳ مغلوب شوهی یابیکو از ژاپن شد و به عنوان پنجم رسید.

رده بندی انفرادی این دو وزن به شرح زیر است:

۷۷ کیلوگرم: ۱- تاماس لورینچ (مجارستان) ۲- آکژول محموداف (قرقیزستان) ۳- شوهی یابیکو (ژاپن) و رفیق حسین اف (آذربایجان) ۵- محمدعلی گرایی (ایران) و کاراپت چالیان (ارمنستان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- موسی اولویف (روسیه) ۲- آرتور الکسانیان (ارمنستان) ۳- محمدهادی ساروی (ایران) و تادیوز میچالیک (لهستان) ۵- آروی ساوولاینن (فنلاند) و الکس زوکه (مجارستان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *