خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی فرنگی از المپیک ۲۰۲۴ حذف نشد؛ کشتی بدون تغییر در المپیک پاریس

مسابقات المپیک- حذف نشدن کشتی فرنگی از المپیک
نویسنده:

محسن اخلاقی

تاریخ :

18 آذر 1399


ساعت :

۹:۰۷

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

با اعلام کمیته بین‌المللی المپیک، مواد و تعداد ورزشکاران کشتی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس کاملا مشابه المپیک ۲۰۲۰ توکیو خواهد بود.


خانه کشتی– کمیته بین‌المللی المپیک IOC روز دوشنبه ۱۷ آذر لیست نهایی ورزش‌ها و مواد المپیک ۲۰۲۴ پاریس را اعلام کرد.

بر این اساس علی‌رغم کم شدن ۶۰۰ نفر از تعداد ورزشکاران و همینطور حذف ۱۰ ماده از مسابقات المپیک، تغییری در برنامه مسابقات کشتی اتفاق نخواهد افتاد.

ورزش کشتی پیش‌تر برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو با کاهش تعداد سهمیه‌ها مواجه شده بود و مسابقات المپیک توکیو برخلاف سالیان قبل با تعداد دقیق ۱۶ نفر در هر وزن برگزار خواهد شد. تعدادی که برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس نیز حفظ خواهد شد. رقابت‌های کشتی المپیک ۲۰۲۴ با حضور ۱۹۲ کشتی‌گیر مرد و ۹۶ کشتی‌گیر زن در ۶ وزن آزاد، فرنگی و زنان در برنامه مسابقات المپیک قرار می‌گیرد.

اتحادیه جهانی کشتی پیشنهاد افزودن برخی مواد کشتی ساحلی را به کمیته بین‌المللی المپیک مطرح کرده بود که این پیشنهاد همراه با سایر درخواست‌های فدراسیون‌های جهانی ورزشی دیگر برای افزایش مواد مسابقات از سوی IOC رد شد.

پیش از این در اوایل سال جاری شایعاتی در مورد طرح اتحادیه جهانی برای جایگزینی کشتی فرنگی با ۳ وزن کشتی ساحلی مردان و ۳ وزن کشتی ساحلی زنان مطرح شده بود که این شایعات در همان زمان توسط اتحادیه جهانی کشتی تکذیب شد.

گفتنی است، کشتی فرنگی تنها ورزش حاضر در برنامه المپیک است که فقط مختص مردان می‌باشد و به همین دلیل و عدم تساوی جنسیتی، اتحادیه جهانی از سوی کمیته بین‌المللی المپیک تحت فشار قرار دارد.

ورزش کشتی قبلا یک بار در سال ۲۰۱۳ از برنامه مسابقات المپیک ۲۰۲۰ کنار گذاشته شد. اما بر اساس قوانین آن زمان با رای‌گیری مجدد در اواخر همان سال به برنامه المپیک بازگردانده و حضورش در دو المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ تضمین شد.

ورزش کشتی همانند سایر ورزش‌های حاضر در برنامه مسابقات باید برای المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس مجددا مورد بازبینی کمیته بین‌المللی المپیک قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *