خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

امامی: دیدار دبیر با لالوویچ ابعاد بسیار زیاد و مهمی داشته است

علیرضا دبیر
نویسنده:

الهام کمانگری

تاریخ :

24 دی 1401


ساعت :

۱۱:۳۹

منبع:

فارس

بر طبق اعلام سخنگوی فدراسیون، دبیر در دیدارش با رئیس اتحادیه جهانی کشتی موارد زیادی را صحبت کرده است که قطعا جزئیات آن را با اصحاب رسانه در میان خواهد گذاشت.


خانه کشتی– محمد ابراهیم امامی، در خصوص دیدار رئیس فدراسیون کشتی ایران و رئیس اتحادیه جهانی کشتی اظهار داشت:

علیرضا دبیر با هماهنگی قبلی به دیدار نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی به صربستان رفت. بر همین اساس دبیر عصر روز چهارشنبه راهی بلگراد صربستان شد و پس از رسیدن به صربستان با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی جلساتی را برگزار کرد. در این جلسات مذاکرات و صحبت‌های متفاوتی انجام شد که یکی از آنها توسعه ورزش کشتی در ایران و جهان بود، همچنین در این دیدار در خصوص مسائل داوری کشتی هم میان طرفین بحث و تبادل نظر شد. علیرضا دبیر در این دیدار به پتانسیل بالای داوران کشتی ایران نیز اشاره کرد تا اتحادیه جهانی کشتی در نظر داشته باشد که داوران ایرانی می توانند در عرصه بین المللی و جهانی حضور مؤثرتری داشته باشند.

وی افزود:

یکی دیگر از مباحثی که دبیر با لالوویچ مطرح کرده است مسائل پیش روی کشتی در سال پیش از المپیک بوده است، چرا که ما پیش از المپیک رقابت‌های بسیار مهمی را در سطح قاره و جهان خواهیم داشت. در جلسه مذکور دبیر در خصوص رفع مشکل سجاد غلامی نیز با رئیس اتحادیه جهانی کشتی صحبت کرده است، اما اینکه برخی می‌گویند صرفا در خصوص مسئله غلامی به صربستان رفته باشد اشتباه محض است. موضوع غلامی یکی از موضوعاتی بوده که رئیس فدراسیون کشتی با لالوویچ مطرح کرده است، همانطور که می‌دانید سجاد غلامی کشتی گیر وزن ۸۶ کیلوگرم امیدهای کشورمان در رقابت‌های امیدهای جهان به دلیل دیسکالیفه شدن از رسیدن به مدال بازماند.

امامی در خصوص اینکه ابعاد صحبت‌های طرفین به چه شکل بوده است گفت:

دیدار دبیر با لالوویچ ابعاد بسیار زیاد و مهمی را داشته است که قطعاً خود رئیس فدراسیون با اصحاب رسانه جزئیات کامل تر را در میان خواهد گذاشت این را هم باید اضافه کنم که تفاهم‌هایی بین طرفین ( ایران و اتحادیه جهانی کشتی ) صورت گرفته است که آنها نیز اعلام خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که آیا درباره میزبانی کشورمان از رقابت های کشتی فرنگی جام جهانی سال آینده صحبت شده است یا خیر؟ گفت:

میزبانی ایران در جام جهانی سال آینده یکی دیگر از مسائلی بوده که پیرامون آن صحبت شده است چرا که این مسابقات از رقابت های مهم سال پیش از المپیک محسوب می شود و بخصوص برای پنج تیم برتر جهان این رقابت ها بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *