خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

پایان انتخابی المپیک در آمریکا؛ باروز حریف داک نشد

انتخابی کشتی آمریکا- شکست باروز مقابل داک
نویسنده:

مجتبی شورمیج

تاریخ :

15 فروردین 1400


ساعت :

۹:۳۹

منبع:

رقابت های انتخابی کشتی در آمریکا برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو برگزار شد و در پایان نفرات منتخب مشخص شدند.


خانه کشتیمسابقات کشتی انتخابی امریکا در آزاد و فرنگی طی روزهای ۱۳ و ۱۴ فروردین در شهر فورت ورث ایالت تگزاس برگزار شد. در مهمترین کشتی های برگزار شده کایل داک که دو مدال طلای قهرمانی جهان در وزن ۷۹ کیلوگرم را در کارنامه دارد با تغییر وزن مقابل جردن باروز دارنده ی مدال های طلای المپیک و جهان قرار گرفت و در دو کشتی با نتایج ۳ بر صفر و ۳ بر ۲ از سد حریفش گذشت و دوبنده تیم آمریکا را برای حضور در المپیک کسب کرد.

همچنین از اتفاقات مهم این مسابقات نرسیدن جی دن کاکس قهرمان جهان در وزن ۹۲ کیلوگرم به مراسم وزن کشی بود. این کشتی گیر قرار بود در وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک قرار گیرد.

کشتی گیران آمریکایی تاکنون و در مجموع رقابت های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ و گزینشی المپیک قاره آمریکا در سال ۲۰۲۰، توانسته اند ۵ سهمیه در کشتی آزاد و ۴ سهمیه در کشتی فرنگی کسب کنند و برای کسب سهمیه های باقی مانده، رقابت های گزینشی المپیک در صوفیه بلغارستان را پیش رو دارند.

در پایان رقابت های انتخابی در کشتی آزاد توماس گیلمان، کایل داک، دیوید تیلور، کایل اسنایدر و گیبل استیوسون به ترتیب در اوزان ۵۷، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم عضو تیم کشتی آمریکا در المپیک ۲۰۲۱ توکیو شدند و جردن اولیور نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم عنوان نخست را از آن خود کرد و در صورت کسب سهمیه در رقابت های گزینشی (سطح جهانی) در صوفیه بلغارستان، می تواند راهی المپیک توکیو شود.

در کشتی فرنگی نیز الدار حافظ اف، الخاندرو سانچو، استفانوویچ و گانگلو هانکوک به ترتیب در اوزان ۶۰، ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم عضو تیم کشتی آمریکا در المپیک ۲۰۲۱ توکیو شدند. در وزن ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم نیز پروتر وینس و آدام کون عنوان نخست را از آن خود کردند و در صورت کسب سهمیه در رقابت های گزینشی (سطح جهانی) در صوفیه بلغارستان، راهی المپیک توکیو خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *