خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

بازی های آسیایی هانگژو؛ باخت عجیب رحمان در فینال!

نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

14 مهر 1402


ساعت :

۱۵:۴۲

منبع:

فدراسیون کشتی

رحمان عموزاد نایب قهرمان بازی های آسیایی شد.


خانه کشتی– مسابقات ۲ وزن اول رقابت های کشتی آزاد نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو امروز (جمعه) برگزار شد که تیم ایران به یک مدال نقره دست یافت.

 در پایان مسابقات ۲ وزن نخست، رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال نقره رسید.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم ابراهیم خواری در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر لوبرگویتو آلوین از فیلیپین را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۹ بر ۸ مغلوب امان قهرمان آسیا از هند شد و با توجه به شکست این کشتی گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۶  عباس رحمان اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ از سد کایکی یاماگوچی از ژاپن گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر مقابل باون وی از چین به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۱ از سد باجرانگ دارنده مدال های برنز المپیک، و نقره و برنز جهان از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۱ مغلوب تومور اوچیر تولگا دارنده مدال برنز جهان از مغولستان شد و به مدال نقره رسید.
    

رده بندی نفرات برتر اوزان فوق به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) ۲- چونگ سون هان (کره شمالی) ۳- امان (هند) و ناسانبویان نارمانداخ (مغولستان) … ۷- ابراهیم خواری (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- تومور اوچیر تولگا (مغولستان) ۲- رحمان عموزاد (ایران) ۳- کیم جین کوانگ (کره شمالی) و کایکی یاماگوچی (ژاپن)

فردا (شنبه) و در مسابقات ۴ وزن دوم و پایانی یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *