خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

بنا تا پایان بازی های آسیایی ۲۰۲۲ سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی باقی ماند

محمد بنا- چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی
نویسنده:

الهام کمانگری

تاریخ :

30 مرداد 1400


ساعت :

۱۵:۳۲

منبع:

فدراسیون کشتی

طی حکمی از سوی رئیس فدراسیون کشتی، محمد بنا تا پایان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ در سمت سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی باقی ماند.


خانه کشتی– صبح امروز و طی مراسمی که با حضور علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی، کادر فنی و اعضای تیم ملی کشتی فرنگی در خانه کشتی شهید صدرزاده برگزار شد، حکم سرمربیگری محمد بنا که تا پایان بازی های آسیایی سال ۲۰۲۲ است، به وی اهداء شد.

علیرضا دبیر در این دیدار خطاب به کشتی گیران و کادر فنی گفت:

از وجود محمد بنا استفاده کنید و اگر مشکلی دارید، ایشان مانند یک پدر می توانند به شما کمک کند.

وی ادامه داد:

من محمد بنا را هم از نظر اخلاقی و نظم و هم از نظر فنی قبول دارم و تصمیماتی که توسط ایشان گرفته می شود با مشاورت فدراسیون کشتی است.

دبیر تصریح کرد:

محمد بنا نیز چرخه ی انتخابی تیم ملی را رعایت می کند و کشتی گیرانی را به مسابقات می برد که پیروز میدان باشند و اگر شما می خواهید حق خود را بگیرد، تمامی حریفان خود را شکست داده و در مسابقات نیز صاحب مدال شوید.

رئیس فدراسیون کشتی گفت:

خوشحالم که محمد بنا در کنار کشتی است، چراکه ایشان از زندگی و زن و بچه خود زده و در اردوهای تیم ملی تمام قد در خدمت کشتی است.

وی خطاب به کشتی گیران گفت:

تا روزی که مانند یک سرباز در خدمت کشتی باشید و به مربیان خود بگویید چشم و حرف آن ها را قبول داشته باشید مدال می گیرید و اگر روزی برسد که فکر کنید که خودتان می توانید بدون کمک مربیان موفق شوید و حرف آن ها برایتان اهمیتی نداشته باشد، به هیچ جا نخواهید رسید.

دبیر گفت:

همانطور که از کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد و غلامرضا محمدی تا آخرین لحظه حمایت و پشتیبانی کردم به تیم فرنگی نیز اعتقاد دارم و مطمئن باشید من و حمید سوریان از کادر فنی و برنامه های تیم ملی کشتی فرنگی به صورت کامل حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد چراکه اعتقاد دارم که محمد بنا برای خدا کار می کند و هدف شخصی ندارد و به دنبال موفقیت و کسب مدال در کشتی ایران است که این هدف ما و خواست همه ی مردم ایران است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:

برنامه ی ما تا المپیک پاریس است و زمان زیادی تا مسابقات کسب سهمیه المپیک نداریم، پس باید با همدلی و اتحاد به فکر موفقیت در این بازی ها باشیم.

در ادامه محمد بنا با بیان اینکه من بیش از ۱۰ سال سرمربیگری تیم ملی را برعهده داشتم، گفت:

به جرأت می توانم بگویم که هیچ دوره ای مانند این دوره نبوده و در دو سال گذشته بیشترین حمایت و پشتیبانی از تیم های ملی کشتی صورت گرفته و ما بهترین امکانات را داشته و  اردوهای خوبی را برگزار کردیم.

بنا افزود: ما خیلی راحت با این فدراسیون کار می کنیم و هیچ مشکلی وجود ندارد و این یکی از دلایل اصلی موفقیت ما است.

وی ادامه داد:

موفقیت برای یک شخص نیست بلکه کار تیمی انجام می شود و من از تمامی همکارانم در تیم ملی نهایت تشکر را دارم، ضمن اینکه قدردان زحمات تمامی مربیانی که در سراسر کشور برای آماده سازی کشتی گیران تلاش می کنند، هستم.

بنا تصریح کرد:

ما در بازی های آسیایی ۲۰۱۰  که در ۷ وزن بود صاحب ۴ مدال طلا شدیم، اما هدف و برنامه ریزی ما باید این باشد که بازی های آسیایی ۲۰۲۲ که در شش وزن برگزار می شود، صاحب ۶ مدال طلا شویم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطرنشان کرد:

هدفی جزء اینکه به اهتزاز درآوردن پرچم کشورم ندارم و تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف خواهم کرد.

حمید سوریان نیز گفت:

در این مدت گذشته، کشتی یکی از بهترین دوران خود را سپری می کند و از لحاظ امکانات و پشتبانی در شرایط بسیار خوبی هستیم.

وی ادامه داد:

کسب مدال طلای کشتی فرنگی در المپیک توکیو بسیار با ارزش بود، اما امیدوارم که بتوانیم در المپیک بعدی حداقل ۲ مدال طلا کسب کنیم تا جای خالی تصاویر روی خانه کشتی صدرزاده کامل شود.

سوریان در پایان خاطرنشان کرد:

همدلی و پشتکار باید سرلوحه کار قرار گیرد و باید به محمد بنا بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی که افتخارات زیادی را برای ما بدست آورده اعتماد کنید تا به موفقیت برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *