خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

تمجید اتحادیه جهانی از فردینِ ایرانی؛ جانشین خلف قهرمان جهان مشخص شد

فردین هدایتی کشتی فرنگی اسکار پینو
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

25 دی 1402


ساعت :

۸:۳۴

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

اتحادیه جهانی کشتی به شکلی ویژه از قهرمان جوان کشتی ایران تمجید کرد.


اختصاصی خانه کشتی– رقابت‌های کشتی فرنگی تورنمنت رنکینگ کرواسی شب گذشته به پایان رسید که درخشش فردین هدایتی در سنگین‌وزن، جلوه ویژه این مسابقات برای ایران بود.

فردین هدایتی قهرمان جوانان جهان، چندی پیش موفق شد در قهرمانی کشور با شکست رقبای مطرحی از جمله علی اکبر یوسفی، کادرفنی را مجاب کند تا از او در تورنمنت کرواسی بهره ببرند؛ فرصتی که هدایتی آن را از دست نداد و در این مسابقات یک تنه همه رقبا از جمله اسکار پینوی سرشناس را قلع و قمع کرد و بر سکوی نخست ایستاد تا برای امین میرزازاده خط و نشان بکشد.

بعد از این درخشش هدایتی، اتحادیه جهانی کشتی در بخشی از گزارش ویژه‌اش درباره قهرمانان کشتی فرنگی، به هدایتی پرداخت و نوشت:

«یکی دیگر از قهرمانان زیر ۲۰ سال جهان که روز فوق العاده‌ای داشت، فردین هدایتی بود که در وزن ۱۳۰ کیلوگرم با دو پیروزی بزرگ، به مدال طلا رسید. او ابتدا موفق شد با پیروزی ۸ بر ۲ مقابل اسکار پینو دارنده مدال برنز جهان از کوبا، یک گام بزرگ را بردارد و در ادامه در فینال به مصاف لینگ‌ژه منگ، نایب قهرمان آسیا از چین رفت و علی رغم از دست دادن امتیاز اول، در پایان با پیروزی ۳ بر ۱ به مقام نخست رسید.

این پیروزی هدایتی را به جانشین واقعی امین میرزازاده تبدیل کرد. با وجود این، تنها گذشت زمان مشخص می‌کند که هدایتی چه زمانی می‌تواند دوبنده را از چنگ میرزازاده -که باید با فردین کشتی بگیرد و احتمال اعزامش به پاریس بالاست- بقاپد.»

برچسب‌ها:
2 دیدگاه برای “تمجید اتحادیه جهانی از فردینِ ایرانی؛ جانشین خلف قهرمان جهان مشخص شد
  1. حسین ازکرج گفت:

    هردوپهلوان متعلق به ایران هست،هردولایق بهترین مدال(طلا)هستندهردوبرای ملت ایران عزیز هستند،درودبر هر دوقهرمان

  2. علیرضا گفت:

    لربختیاری راهیچ. وقت فراموش نکنید البته فردین عزیز هم مال ماست اوهم درقلب ماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *