خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

تورنمنت رنکینگ بوداپست؛ ۱ طلا، ۱ نقره و ۲ برنز سهم فرنگی کاران در روز اول

نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

19 خرداد 1403


ساعت :

۲۲:۲۴

منبع:

فدراسیون کشتی

خانه کشتی– مسابقات ۳ وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی جام امره پولیاک و یانوس وارگا امروز در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد. در پایان این رقابت ها فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت. مهدی محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد، امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم و میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم مهدی محسن نژاد در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر ولی زاده را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر داهیون کیم از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. محسن نژاد در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب پریدون ابولادزه از گرجستان شد و به مدال نقره رسید.

امیررضا ده بزرگی در دور نخست با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب پریدون ابولادزه از گرجستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به دیدار رده بندی راه یافت. ده بزرگی در این دیدار با نتیجه ۷ بر صفر از سد عبدالکریم فرجات از الجزایر گذشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر انس باشار دارنده مدال برنز جهان از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۱ مغلوب موراد ممدوف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. دلخانی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر لونت توس از مجارستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم فردین هدایتی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر از سد رضا کایالپ قهرمان چند دوره جهان و دارنده مدال های نقره و برنز المپیک از ترکیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آلن الکسیوس سیوراریو دارنده مدال برنز جهان از رومانی با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. هدایتی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر صفر یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *