خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

تورنمنت رنکینگ کرواسی؛ عموزاد باج نداد، گره ۷۴ کیلوگرم کورتر شد!

حسین ابوذری عکاس مجتبی شورمیج
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

20 دی 1402


ساعت :

۱۷:۵۶

منبع:

فدراسیون کشتی

فینالیست‌های روز نخست تورنمنت رنکینگ کرواسی مشخص شدند.


خانه کشتی– رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد جام اوپن زاگرب و اولین مرحله از رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در سال ۲۰۲۴ میلادی، از ظهر امروز به وقت ایران در شهر زاگرب کرواسی در حال برگزاری است. 

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد موفق شد با نتیجه ۱۲ بر ۴ مقابل عباس ابراهیم زاده به پیروزی دست یابد و در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین ابوذری با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل یونس امامی پیروز شد. 

نتایج کشتی گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است:
 
در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۴ و سه اخطاره عبداله توپراک از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد شائو هوا یوان از چین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آگوستین دستریباتس از  آرژانتین به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عباس ابراهیم زاده دیگر نماینده کشورمان نیز که در گروه عموزاد حضور دارد،‌ در دور اول با با نتیجه ۱۰ بر صفر گودردزی ژبیاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۲ بائو ون وی از چین را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ کرزیستوف بینکوفسکی از لهستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که رحمان عموزاد با نتیجه ۱۲ بر ۴ مقابل ابراهیم زاده به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. ابراهیم زاده نیز راهی دیدار رده بندی شد.  رحمان عموزاد در دیدار پایانی به مصاف وازگن توانیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان می رود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل نورلانبیکی وورنیبای از چین به پیروزی رسید. حسین ابوذری دیگر نماینده کشورمان نیز در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر توبیاس پورتمانین از سوئیس را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر وادیم کوریلنکو از اوکراین را از پیش رو برداشت. نمایندگان کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم رفتند که حسین ابوذری با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل یونس امامی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ابوذری در این مرحله مقابل جبرئیل گادجیف قهرمان جوانان جهان از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. امامی نیز به گروه بازنده ها رفت. ابوذری در دیدار فینال با جیسون نولف از آمریکا مبارزه می کند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم هادی وفایی پور با توجه به سر وزن نرسیدن در دور نخست مقابل ساموئل شرر از سوئیس به میدان نرفت و از دور رقابت ها کنار رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *