خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

جام وهبی امره؛ راهیابی مختاری، عباس پور و دادمرز به فینال

نویسنده:

مجتبی شورمیج

تاریخ :

28 خرداد 1400


ساعت :

۱۹:۰۴

منبع:

فدراسیون کشتی

در رقابت های بین المللی جام وهبی امره ترکیه سجاد عباس پور، پویا دادمرز و محمدرضا مختاری به فینال و راه یافتند. میثم دلخانی نیز راهی دیدار رده بندی شد.


خانه کشتی– مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه امروز در شهر استانبول برگزار شد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۶ کشتی گیر حضور دارند، رقابت ها به صورت دوره ای و در دو گروه ۳ نفره برگزار می شود که سجاد عباس پور در دور اول ودرینکوف از روسیه را مغلوب کرد و با توجه به حاضر نشدن رجب از ترکیه، در دیدار دوم نیز پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. پویا دادمرز نیز مقابل  گریگوروف از بلغارستان و کلیچ از ترکیه به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل رقبای خود به برتری دست یافتند و راهی فینال شدند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل نماینده ای از کشور ترکیه مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. در پایین جدول نیز محمد نوربخش در دور نخست به مصاف آسخات محمدعلی اف از قزاقستان به پیروزی رسید اما در کشتی دوم با نتیجه ۱۰ بر ۹ مغلوب حریف ترک خود شد و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست اوزیل از کشور ترکیه را مغلوب کرد. در همین وزن امین کاویانی نژاد مقابل دیمیتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. دو نماینده کشورمان در دور بعد به مصاف هم رفتند که مختاری با نتیجه ۲ بر یک مقابل کاویانی نژاد به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر حریفی از کشور روسیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. کاویانی نژاد نیز در گروه شانس مجدد به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه خواهد داد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم در پایین جدول محمد ناقوسی در دور اول مقابل یونس اف از روسیه شکست خورد و با توجه به  حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. رسول گرمسیری نیز در دور نخست کشتی گیری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم مغلوب امره کوش از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روسی، گرمسیری از دور رقابت ها کنار رفت.

مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا (شنبه) برگزار می شود.

فردا همچنین مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم این رقابت ها برگزار می شود که مهرداد مردانی و امید آرامی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمد الیاسی و محمد اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم، پرهام قنبری در وزن ۷۷ کیلوگرم و رامین طاهری و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *