خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

جدیدی: انتخابات با اساسنامه منسوخ برگزار شد؛ خوشحالیم خواسته‌مان به ثمر نشست

عباس جدیدی - عکاس مجتبی شورمیج
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

26 مهر 1402


ساعت :

۸:۵۶

منبع:

ورزش دات آنلاین

عباس جدیدی دلیل ابطال انتخابات فدراسیون کشتی را برگزاری با اساسنامه منسوخ اعلام کرد.


خانه کشتی– روز گذشته خبر ابطال انتخابات فدراسیون کشتی در تیرماه منتشر شد‌.

عباس جدیدی پیشکسوت و نامزد انتخابات فدراسیون کشتی درباره ابطال انتخابات فدراسیون کشتی گفت:

ما از ابتدا به غیر قانونی بودن انتخابات معترض بودیم و تمام دلایلمان را طی دادخواستی نوشتیم که به دادگاه ارجاع شد، دادگاه هم به درستی رای داد، چیز خاصی نبود و خواسته ما این بود که نه تنها انتخابات فدراسیون کشتی بلکه تمام انتخابات فدراسیون‌های ورزشی با آخرین ورژن اساسنامه فدراسیون‌ها که در سال ۱۴۰۰ به تصویب هیات دولت هم رسید صورت بگیرد.

او ادامه داد:

متاسفانه انتخابات فدراسیون کشتی با اساسنامه ۱۳۹۸ که منسوخ بود برگزار شد که در همین خصوص دلایلمان را به دادگاه ارائه دادیم.

پیشکسوت کشتی درباره اصلی‌ترین دلیل ذکر شده در این دادخواست بیان داشت:

عمده‌ترین مسئله‌ای که روی آن شکایت صورت گرفت همین اساسنامه بود، هر ۵ نامزدی که در انتخابات حاضر بودیم به اجماع رسیدیم که در این خصوص شکایت کنیم، برای همین دادخواست به امضای هر ۵ نامزد رسید. نتیجه این رای هرچه باشد، و هر چه قانون بگوید به آن گردن می‌نهیم و گردنمان از مو برابر قانون هم نازک‌تر است.

جدیدی در پاسخ به این سوال که در صورت نهایی شدن ابطال انتخابات تکلیف فدراسیون کشتی چه می‌شود گفت:

طبق اساسنامه در صورت نهایی شدن ابطال انتخابات بند به بند  توضیحات لازم  در اساسنامه ذکر شده است که باید برابر آن عمل شود.

عباس جدیدی نامزد انتخابات کشی در پایان و در پاسخ به این سوال که در صورت لزوم برگزاری انتخابات مجدد رئیس جدید باید چه ویژگی داشته باشد عنوان کرد:

هر کسی که ادعای آن را دارد که می‌خواهد سکان دار فدراسیون کشتی باشد بالاخره باید با فکر تازه، ایده جدید و نفس تازه به میدان بیاید، امیدوارم هر کسی که سکان دار می‌شود کشتی ما را در سطح بین المللی متحول کند و ما بتوانیم در اتحادیه جهانی کشتی صاحب پست و عناوینی باشیم، متاسفانه الان جایگاه قوی در فدراسیون جهانی نداریم و امیدوارم که بهترین‌ها رقم بخورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *