خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

دادمرز: وقتی سوریان به من پیام داد خوشحال ترین‌ آدم روی زمین بودم!

پویا دادمرز
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

3 آبان 1402


ساعت :

۲۱:۴۹

منبع:

جماران

پویا دادمرز از حس و حال خوب خود پس از کسب برنز جهان گفت.


خانه کشتی– پویا دادمرز یکی از ستاره های کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی صربستان بود؛ سبک وزن دوست داشتنی کشتی موفق شد پس از ۹ سال برای ایران در سبک وزن مدال جهانی کسب کند.

پویا دادمرز درباره حس و حال خود بعد از رسیدن به مدال سبک وزن گفت:

از اینکه توانستم پا جای پای حمید سوریان بگذارم خوشحالم؛ این خیلی برایم مهم بود و بعد از اینکه مدال گرفتم هم خودش به من پیام داد. به نظرم زیباترین صحنه زندگی ام بود که کسی که الگوی من بود و افسانه کشتی دنیا، به من پیام داد و گفت عالی بودی و سال بعد ان شالله طلا بگیری. در آن لحظه من خوشحال ترین آدم دنیا بودم.

او ادامه داد:

خداراشکر توانستم بعد از نزدیک به یک دهه سبک وزن ایران را صاحب مدال کنم، هرچند لیاقت کشتی و مردم ایران طلا بود اما خداراشکر توانستم ناکامی سال قبل را جبران کنم.

دارنده مدال برنز جهان درباره باخت در نیمه نهایی و کشتی مقابل عزیزلی گفت:

گروه سختی داشتم که قهرمان اروپا، عزیزلی و نفرات برتر رنکینگ در آن حضور داشتند. در کشتی با عزیزلی هم برنامه ریزی خودم اشتباه بود و به نوعی کم کاری از خودم بود اگر نه می توانستم او را ببرم. هر چند قرعه سختی هم داشتم و پارگی ابرویم باعث شد توانم تحلیل برود و تاثیر داشت، اما در کل در تقسیم انرژی کمی اشتباه داشتم.

سبک وزن اهل ایذه درباره رکورد جالب خود در کسب مدال های قاره ای و جهانی در همه رده های مختلف، گفت:

من در نوجوانان، جوانان، امیدها و بزرگسالان هم در آسیا و هم جهان مدال دارم. چند روز پیش هم با خودم فکر کردم که این در نوع خود یک رکورد است به خصوص در سبک وزن که کار خیلی است؛ در آسیا هم فقط حمید سوریان و پویا ناصرپور طلا دارند و من سومین نفری هستم که در این وزن به قهرمانی قاره رسیده ام.

دادمرز که این روزها لقب هرکول جیبی را یدک می کشد، درباره اینکه اولین بار چه کسی این لقب را به او داد، عنوان کرد:

این را اولین بار دقیق یادم نیست یا بهروز حضرتی پور بود، یا خود محمد بنا. دقیق یادم نیست ولی یکی از این دو نفر گفت و سر زبان ها افتاد که خودم هم این لقب را دوست دارم.

قهرمان آسیا در بخش دیگری از صحبت هایش درباره وضعیت استخدام خود در شرکت ملی فولاد و زمزمه موقت بودن این موضوع، گفت:

من یک تشکر ویژه از دکتر علی محمدی مدیرعامل گروه ملی فولاد که ما را به صورت دائمی در شرکت ملی فولاد استخدام کرد، دارم  و جدا از بحث استخدامی، همیشه در استقبال و حمایت از کشتی گیرها هم سنگ تمام گذاشته اند. او همیشه به من و بقیه کشتی گیرها لطف کرده و ای کاش مسئولان خوزستان هم مثل او بودند. استاندار خوزستان هم واقعا همیشه پای کار بود و آقای محراب هوای ما و ورزشکاران را داشت. لقمان رضایی مربی سازنده ام و رمضان جمالپور رئیس هیئت کشتی استان هم به من کمک زیادی کردند.

او در پایان درباره شرایط حضورش در لیگ برتر کشتی فرنگی در ماه های آینده گفت:

ما چون با تیم گروه ملی قرارداد داریم باید در صورت حضور در لیگ برای این تیم کشتی بگیریم اما من یک مصدومیت در ناحیه کتف دارم که فکر نکنم در لیگ کشتی بگیرم و برای بهبود مصدومیت باید استراحت کنم.

برچسب‌ها:
یک دیدگاه برای “دادمرز: وقتی سوریان به من پیام داد خوشحال ترین‌ آدم روی زمین بودم!
  1. behrouz bondori گفت:

    باسلام و خدا قوت به پهلوان دوست داشتنی آقا پویا
    انشالله که سال های آتی با همین روحیه و آمادگی بتونی با خوش رنگ ترین مدال های دنیا افتخار آفرینی کنه و دل ملت ایران علی الخصوص مردم خونگرم، دوست داشتنی ایذه رو خوشحال کنی.
    دوستدار شما بهروز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *