خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

دبیر: تا وقتی من هستم انتخابی فقط کشتی در یک روز نیست و چرخه چند ماهه است

علیرضا دبیر- رضا اطری- کشتی آزاد-المپیک توکیو
نویسنده:

مصطفی ذبیح زاده

تاریخ :

8 شهریور 1400


ساعت :

۱۲:۴۸

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

علیرضا دبیر در کنفرانس خبری سرمبیان تیم های ملی کشتی آزاد صحبت هایی را عنوان کرد.


خانه کشتی– علیرضا دبیر در نشست خبری اظهار داشت:

هفته آینده کمپ تیم‌های ملی را افتتاح خواهیم کرد که با بچه‌های المپیکی به نمایندگی از بقیه بچه‌ها این کار انجام خواهد شد. دوستان مسئول هم هر کسی تمایل داست اگر واکسن زده‌اند بیایند.

رئیس فدراسیون کشتی گفت:

درباره بودجه بارها صحبت کردم، اگر قرار است در ۲۰۲۴ اتفاقی بیفتد الان وقت آن است. ما بچه‌های جوان و نوجوان را در چند مسابقه اعزام کردیم و الان وقت باختن آنهاست‌. چون آدم های سیاسی به ورزش می آیند فکر می‌کنند چون سال آخر به ما برسند خوب است اما از ۳-۴ سال قبل باید به شرایط رسیدگی کنند. ما از الان از وزارت و کمیته کمک می‌خواهیم.

در زمان مسابقات کشتی مسئولان سینه خود را سپر می‌کنند

دبیر در ادامه صحبت های خود درباره اینکه در کشتی باید غیر از بلیت هواپیما پول ثبت نام بدهیم، عنوان کرد:

کشتی وقتی بالا می‌آید که زیرساخت‌ها درست باشد. همه باید در کنار هم کشتی را بالا بیاوریم. از بنا و درستکار هم می‌خواهم نشست‌های خود را با اصحاب رسانه بیشتر کنند. کشتی مانند فوتبال درآمدزا نیست اما ورزشی است که در المپیک کار را در می‌آورد. مسئولان در سالن کشتی سینه‌های خود را سپر می‌کنند، کشتی خیلی پتانسیل دارد اما باید از چند سال قبل برای المپیک کار کرد.

انتخابی باید چرخه باشد

وی در مورد سرمربیان ملی، تصریح کرد:

دیدم یکی از مربیان واژه بدی به کار برده بود که به کمیته انضباطی خوانده شد مبنی اینکه فدراسیون می‌ترسد. من از بنا خواستم کنفرانس بگذارد و همه چیز را بگوید. من تا روزی که در فدراسیون هستم به یک انتخابی اعتقاد ندارم، انتخابی باید چرخه در ۵-۶ ماه باشد.

کشتی هزینه دارد اما پرچم جمهوری اسلامی بالا می رود

رئیس فدراسیون کشتی گفت:

کشتی واقعا هزینه دارد اما دولت بداند این هزینه در اصل سرمایه گذاری است و پرچم جمهوری اسلامی بالا می‌رود. شما باید بحث های من و سوریان را ببینید، این چه حرفی است که می‌گویند من مشورت پذیر نیستم؟

۲ میلیارد از کمیته طلب داریم

وی درباره اینکه چقدر بودجه نیاز دارید، تصریح کرد:

نزدیک ۲ میلیارد از کمیته طلب داریم، ۱۶۶ میلیارد بودجه کمیته بوده که بودجه کشتی کلا ۶ میلیارد است‌. از وزارت هم نزدیک به ۴۰ درصد بودجه گرفتیم اما منتظر جلسه با آقای سجادی هستیم. اردوهای سنگین داریم و قرار است بچه‌ها را به مسابقات جهانی نروژ اعزام کنیم. تیم ارتش‌ها را هم باید مدیریت کنیم بنابراین هزینه‌ها سنگین است. ما اگر نامه‌نگاری با گمرک و بانک مرکزی نداشته باشیم نمی‌توانیم پول خارج کنیم. ما به هیات ها هم کمک کردیم اما خیلی نیست. من می‌گویم عدالت برقرار شود که این را با وزارت مطرح می‌کنیم. آقای سجادی خودش ورزشی بوده و درک خوبی دارد.

۲ سال است که ورودی باشگاهی نداشتیم

دبیر درباره مربیان سازنده گفت:

اشتباهی شده مبنی بر اینکه مربیان نوجوان که تمرین می‌دهند با شاگردان خود بالا می‌آیند. آنها تعصب دارند فکر می‌کنند بچه‌هایشان نباید با فردی دیگر کار کند. ما باید این را حل کنیم اما الان به خاطر کرونا باشگاه ها تعطیل است و ۲ سال ورودی نداشتیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *