خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

دبیر: یزدانی با میل خودش به بازی های آسیایی رفت؛ دعوای داخل را به بیرون نمی‌برم!

علیرضا دبیر
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

15 آبان 1402


ساعت :

۱۷:۴۷

منبع:

تسنیم

رییس فدراسیون کشتی به حواشی این روزهای ورزش اول کشور واکنش نشان داد.


خانه کشتی– علیرضا دبیر در حاشیه مراسم تقدیر از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی اظهار داشت:

امیدوارم این اتفاق در تمام کلان شهرها رخ بدهد. در جلسه دو سال قبل با زاکانی شهردار تهران گفتم که اگر می‌خواهیم کشتی رشد کند، فقط شهرداری می‌تواند این کار را انجام بدهد. باید از این کار امروز دوستان تجلیل کرد.

وی درباره شرایط اقتصادی فدراسیون و لیگ کشتی گفت:

درباره اقتصاد باید بگویم که یک کار چند وجهی است. چیزی که در بودجه فدراسیون تعریف شده، برگزاری اردوها و اعزام برای مسافرت‌ها است اما سعی کردیم در همه حوزه‌ها کار را دنبال کنیم. شرایط خوبی است اما با چیز مطلوبی که در ذهن دارم، فاصله دارد. این زمان می‌برد و امیدوارم برندهای بزرگ بیایند. باشگاه‌های بزرگ مثل سپاهان و ذوب آهن و تراکتور که در فوتبال هستند، به کشتی هم بیایند. اگر تکواندو برای کره جنوبی و بسکتبال برای آمریکاست، کشتی هم برای ماست. این یک ظرفیت است و اگر حمایت شود، شرایط بهتر می‌شود.

وی درباره استخدام سه ملی‌پوش کشتی در بانک ملی ایران و حاشیه‌های آن عنوان کرد:

بانک که فقط پشت گیشه نیست. مثل این است که بگوییم کار شهرداری فقط جمع کردن زباله است. بانک ملی ورزش و فرهنگ دارد . شاید یکی کشتی‌گیر خوبی باشد اما حقوق و جامعه شناسی خوانده باشد. بانک ملی در گذشته تیمداری می‌کرد، ضمن اینکه این‌ها قرار نیست پشت گیشه بنشینند. معاونت‌های مختلف وجود دارد و بچه‌ها به حوزه تخصصی مورد نیاز بانک می‌روند و این مهم است.

دبیر ادامه داد:

بحث حقوق یکی از مسائل است، مهمتر اینکه آنها مدیریت را یاد می‌گیرند و مدیر می‌شوند. برخی از ورزشکاران به وزارت ورزش، آموزش و پرورش، شهرداری، دخانیات و … رفته‌اند تا مدیرانی قوی شوند. اگر یک نفر بخواهد مدیر شود، صبح نباید بگوییم بفرما و او مدیر و سرمربی باشد. مدیریت هم مثل کشتی است و باید یک دهه کار شود. اینکه یک ورزشکار را صبح منصوب کنیم، او را می‌سوزانیم. ما فکر ۱۰ سال دیگر را می‌کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی درباره مطرح شدن نام محسن کاوه و موضوع تغییر سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت:

کاوه با توجه به اینکه قراردادش به عنوان مدیر تیم‌های ملی تمام شده، گفتیم قبول مسئولیت کند اما قبول نکرد. با این وجود او کنار ما هست و همچنان سرمربی تیم جوانان است. من از او خواستم کنار ما کمک کند، نه از او، بلکه از خیلی‌ها این را خواستم. کشتی برای همه است، مال من که نیست. وقتی که می‌گویم حمال کشتی هستم، همه می‌خندند اما واقعیت این است که کار اجرایی کشتی با من است. کشتی خیلی بزرگ است و فدراسیون یک نقطه است. به همین دلیل بود که از کاوه خواستیم کمک کند.

دبیر درباره پخش کلیپی از امیرضا خادم اظهار داشت:

ما تمام فیلم‌های فدراسیون از قدیم را بروزرسانی کردیم. به روابط عمومی فدراسیون گفتم که بخش‌های قهرمانان بزرگ را درست کند که جوانان آنها را بشناسند و این برای همه است.

وی درباره  وضعیت جراحی حسن یزدانی گفت:

شاید به خیلی از پزشکان بر بخورد اما باید واقعیت را گفت. در ۲۰ سال گذشته در جراحی کتف، هیچ دکتری نتوانست یک قهرمان بزرگ را به میادین برگرداند، درست مثل خودم. این‌ها را به یزدانی هم گفتم. کتف او از دو جا پاره شده بود. حسن در جهانی هم که با همین وضعیت به میدان رفت، غیرت کرد و در بازی‌های آسیایی هم با میل خودش شرکت کرد اما با این کتف دیگر نمی‌توانست ادامه بدهد. به همین دلیل تصمیم گرفت عمل کند و امیدوارم اولین ورزشکاری باشد که توانسته باشیم کتفش را درست کنیم. هر جای دنیا لازم باشد، او را می‌فرستم. در گذشته که من مصدوم شدم، فدراسیون خرج مرا نداد، اما الان نفر چهارم را به بیمارستان خصوصی می‌بریم. من در ۲۵ سالگی سوختم. به هر حال در المپیک به او نیاز داریم و امیدوارم اولین کسی باشد که عمل می‌کند و برگردد. هم ما دوست داشتیم در بازی‌های آسیایی شرکت کند، هم خودش. حسن ۹ مدال دارد و با همان مدال اول نیز می‌توانست استخدام شود.

دبیر درباره پاداش کشتی و مقایسه با پاداش فوتبال عنوان کرد:

در دوران قهرمانی من یک مصاحبه هم پیدا نمی‌کنید که درباره مسائل مالی برای خودم حرف زده باشم. درباره فوتبالیست‌ها  یک نکته کلی بگویم؛ به هر ورزشکاری هر چه بدهند، حقشان است و آنها هم حق‌شان است. فقط ای‌کاش حداقل مشورت می‌کردند و می‌گفتیم چند نفر از قهرمانان بزرگ را نیز کنار فوتبالیست‌ها قرار بدهند اما امیدواریم دولت جبران کند. نمی‌خواهم بگویم ناعدالتی رخ داده؛ چون آنها هم زحمت می‌کشند اما به رشته‌های دیگر هم برسند. رک بگویم؛ گفتم ورزشکار حرفه‌ای در اردو درس هم نباید بخواند. ورزشکار تمرکزش فقط روی ورزش باشد و اگر ذهنش جای دیگر برود، نمی تواند . امیدوارم هیئت دولت یک تصمیم بگیرد که برای رشته‌های دیگر هم جبران شود.

وی درباره موضع‌ گیری عباس جدیدی در فضای مجازی و موضوع ابطال انتخابات گفت:

فعلا دادگاه بدوی است. این بحث هم وجود دارد که آیا آن دادگاه صلاحیت را داشته است یا نه، البته من کارشناس این کار نیستم و بخش حقوقی فدراسیون این موضوع را دنبال می‌کند. قوه قضاییه هم هر تصمیمی بگیرد، گردن ما از مو باریک‌تر است و باید از قانون تمکین کنیم، البته اعتراض به دادگاه تجدیدنظر داده‌ایم و محکم‌تر ورود پیدا می‌کنیم. هر کسی جای من بود، می‌گفت که این موضوع دخالت در ورزش است. در واقع دوستان دنبال آن هستند که من شلوغ کنم، در صورتی که من از آنهایی نیستم که دعوای داخلی را بیرون ببرم. باید در داخل حل شود.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *