خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

درستکار: با خدا معامله کردم؛ با اردوهای طولانی مخالفم؛ مسابقه یزدانی و تیلور را بزرگنمایی نکنیم

پژمان درستکار
نویسنده:

مصطفی ذبیح زاده

تاریخ :

8 شهریور 1400


ساعت :

۱۲:۴۲

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

پژمان درستکار در نشست خبری با اصحاب رسانه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


خانه کشتی– پژمان درستکار در ابتدای نشست خبری عنوان کرد:

فدراسیون کشتی اعتقاد دارد باید خون تازه در بحث مربیگری در کشتی جریان باشد. ما همین طوری مربیان را انتخاب نکردیم، مربیانی انتخاب کردیم که به روز هستند و در مباحث فنی می‌توانند به کشتی گیران کمک کنند. ۳ مربی را موقت آوردیم تا ببینیم چه می‌شود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره اینکه جای کاوه خالی است، گفت:

آقای کاوه رئیس ماست و او مدیر تیم‌های ملی است.

درستکار درباره پیش‌بینی‌اش از مسابقات نروژ، عنوان کرد:

برای نخستین بار مسابقات جهانی ۶۰ روز بعد از المپیک برگزار می‌شود. از نظر برنامه ریزی کار را سخت می‌کند. ما با ۳ دسته رو به رو هستیم؛ بچه هایی که مدال گرفتند مانند یزدانی و زارع که می‌دانید چقدر فشار روی آنها بوده است. گروه دوم جوانان که ۲۷ مرداد مسابقات شان به پایان رسید، دسته سوم در ۶ وزن مسابقه انتخابی داشتیم به همین دلیل طراحی برنامه برای ما سخت تر بود. ۳۵ روز تا مسابقات زمان باقیست و از دوستان مشاوره می‌گیرم. من نمی‌توانم قول خاصی بدهم چون ترکیب تیم‌ها مثل امریکا و روسیه مشخص نشده. نمی‌دانیم شرایط چطور است اما قول می‌دهم با کمترین خطا نسبت به طراحی تمرین در مسابقات شرکت کنیم. تیم پوست اندازی کرده، به این جوانان امیدوارم.

یک چیز را مد نظر داشتم، معامله با خدا

درستکار درباره اینکه برخی صحبت از رفاقت شما و دبیر می‌ کنند و این کار شما را سخت می‌کند، گفت:

برای من بداستقبالی شروع شده اما هر کسی می‌تواند اظهارنظری کند. دبیر در این باره کامل صحبت کرده است. او آبروی خود و کشتی را از هر چیزی ارجح می‌داند. بحث رفیق بازی نبود چون می دانم آبروی کشتی برایش مهم است. وقتی می‌آمدم یک چیز مد نظر داشتم آن هم معامله با خدا بود. خدمت کردن در تیم ملی افتخاری است. این شرایط را پیش بینی می‌کردم، چند نفر تماس گرفتند تا برای جمع بندی به من کمک کنند.

سرمربی کشتی آزاد درباره عدم حضور گودرزی در تیم ملی، یادآور شد:

به جوان گرایی اعتقاد داشتیم؛ هم با صادق گودرزی هم کمیل قاسمی تماس گرفتم. کمیل در جایی مشغول بود و صادق هم مشکلات شخصی و خانوادگی داشت.

درستکار در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید مربیان سازنده انتظار دارند در معیت تیم ملی باشند اگر شما بتوانید در مسابقات آسیایی و بین‌المللی در مقطعی از مربیان سازنده استفاده کنید تنش‌ها کمتر می‌شود، تصریح کرد:

اینکه مربیان سازنده تاثیر گذار هستند شکی نیست اما اگر آنها در تیم ملی باشند باشگاه‌ها و شهرشان متضرر خواهند شد اما تدابیری اتخاذ می‌شود تا از آنها هم استفاده شود.

سرمربی کشتی آزاد درباره استفاده از روانشناس، یادآور شد:

آقای دبیر جلسه ای با واعظ موسوی داشت و بناست روانشناسی در کنار تیم مستقر شود.

مسابقه یزدانی و تیلور را بزرگنمایی نکنیم

درستکار در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره مسابقه چهارم حسن یزدانی و تیلور پرسید، تصریح کرد:

اگر می‌خواهیم حسن را از تیلور فراری دهیم باید صورت مسئله را پاک کنیم! نباید به آن مثل یک فاجعه نگاه کنیم اگر آن ۱۹ ثانیه مدیریت می‌شد حسن هم طلا می‌گرفت. از دوستان می‌خواهم بزرگنمایی نکنند. احساس می‌کنم او توانایی خوبی دارد و پله پله بهتر می‌شود.

درستکار درباره معرفی سجادی به عنوان وزیر ورزش گفت:

خواست جامعه ورزش این بود که یک شخص ورزشی در راس باشد. این انتخاب را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم کنار کشتی باشد.

با اردوی طولانی مخالفم اما برای مسابقات جهانی شرایط خاص است

سرمربی کشتی آزاد درباره اردوزدگی و اینکه بچه‌ها قرار است شبانه روز در اردو باشند، یادآور شد:

من در حالت کلی با اردوی طولانی مدت مخالفم. اگر حسن یزدانی در طول سال در جویبار تمرین کند یا سایر بچه ها هم همین طور، این به رشد کشتی کمک می‌کند اما برای مسابقات نروژ شرایط خاص است و زمان کمی داریم. با توجه به جلساتی که گذاشتیم اگر ۳-۴ روز فرصت دهیم بچه ها بروند و برگردند یک فرصت تمرین را از دست خواهیم داد بنابراین تا نروژ اردوها برگزار می‌شود.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *