خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

دوئل دوباره باجرانگ و رحمان شکل نگرفت؛ حضور شاگردان توکلیان در قهرمانی آسیا

باجرانگ
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

11 فروردین 1402


ساعت :

۱۰:۵۹

منبع:

تسنیم

باجرانگ پونیا قهرمان سرشناس هندی در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت نخواهد کرد.


خانه کشتی– مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا که پیش از این قرار بود در هندوستان برگزار شود، به دلیل رسوایی اخلاقی فدراسیون کشتی این کشور و تعلیق آن از سوی وزارت ورزش هند، در کشور قزاقستان به انجام خواهد رسید. علاوه بر تغییر میزبان، زمان برگزاری رقابت‌ها نیز با یک هفته تعویق مواجه شد تا مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰ تا ۲۵ فروردین ماه در آستانه قزاقستان به انجام برسد.

در کشتی آزاد، نفرات اول پیکارهای قهرمان کشوری راهی آستانه خواهند شد. علیرضا سرلک در ۵۷ کیلوگرم، یاسین رضایی در ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد در ۶۵ کیلوگرم (که جایگزین پیمان بیابانی مصدوم شده است)، مرتضی قیاسی در ۷۰ کیلوگرم، حسین ابوذری در ۷۴ کیلوگرم، امیرحسین کاووسی در ۷۹ کیلوگرم، علیرضا کریمی در ۸۶ کیلوگرم، ارشک محبی در ۹۲ کیلوگرم، مجتبی گلیج در ۹۷ کیلوگرم و امیررضا معصومی در ۱۲۵ کیلوگرم نفرات اعزامی به این رقابت‌ها را تشکیل می‌دهند.

به تازگی اتحادیه جهانی کشتی اسامی نفرات اعلام شده از سوی کشورها برای شرکت در این رقابت‌ها را معرفی کرده است که در بین آنها نام کشتی‌گیران سرشناسی دیده می‌شود.

در ۵۷ کیلوگرم زانابازار زاندانبود مغول، وان‌هائو زو چینی و آلماز عثمانبیکوف قرقیز، در ۶۱ کیلوگرم تایربک ژوماشبیک قرقیز، در ۶۵ کیلوگرم تولگا تومور اوچیر مغول، در ۷۹ کیلوگرم بکزاد عبدالرخمانوف ازبک، در ۸۶ کیلوگرم عظمت دولت بیکوف قزاق، در ۹۲ کیلوگرم دیپاک پونیای هندی که به فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان رسید و به بهانه مصدومیت از رویارویی با حسن یزدانی خودداری کرد و در ۱۲۵ کیلوگرم مونختور مغولی نایب قهرمان جهان از جمله شاخص‌ترین نفرات شرکت‌کننده هستند.

هندی‌ها که میزبانی را واگذار کرده‌اند این بار باجرانگ را در ترکیب خود ندارند، اما نفراتی چون مولایم یاداو در ۷۰ کیلوگرم و یاش در ۷۴ کیلوگرم از جمله شاگردان امیر توکلیان هستند که اواخر بهمن ماه سال گذشته هم همراه با این مربی در قالب تیم باشگاهی هند در مسابقات باشگاه‌های جهان به تهران آمدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *