خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

دور برگشت لیگ کشتی ایران بعد از جهانی صربستان برگزار می‌شود

نویسنده:

کشتی آنلاین

تاریخ :

29 شهریور 1399


ساعت :

۲۱:۳۵

منبع:

فارس

رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: دور برگشت و نیمه نهایی و فینال لیگ کشتی بعد از جهانی صربستان به انجام خواهد رسید.


خانه کشتی- عبدالمهدی نصیرزاده در مورد وضعیت لیگ برتر آزاد بعد از انصراف چند تیم، اظهار داشت:

۶ تیم در کشتی آزاد حضورشان قطعی است. تقاضا برای ورود تیم‌های دیگر هم بود و ما ۱۰ تیم را قرعه کشی کرده بودیم اما پاس تهران و ستارگان ساری با هم ادغام شدند و تنها تیم نظامی لیگ آزاد، پاس ساری است. نفت و گاز کرمانشاه هم قرار بود حضور پیدا کند اما با توجه به اینکه اسپانسر نتوانست تعهدات مالی را به جا بیاورد، از حضور در لیگ انصراف داد. نامه انصراف هیئت کشتی گلستان هم امروز به دست مان رسید. دو تیم تقاضای ورود به لیگ آزاد را داشتند اما دیگر دیر بود و با شرایط حاکم تصمیم بر این شد که با ۶ تیم مسابقات را برگزار کنیم. لیگ آزاد در دو گروه سه تیمی برگزار می شود.

وی با اشاره به بازگشت فولاد اکسین به لیگ فرنگی تاکید کرد:

جا دارد از زحماتی که اصحاب رسانه در این خصوص داشتند، تشکر و قدردانی کنم. واقعا قدرت رسانه بود که صدای قهرمانان خوزستانی ما که از نامداران کشتی هم هستند به گوش مسئولان رسید و آنها هم به خوبی از کشتی حمایت کردند. از کریم حسینی نماینده ورزش دوست خوزستان هم تشکر و قدردانی می کنم که با حمایت او فولاد اکسین با ستاره هایش در لیگ ماند. حالا ما چهارضلعی قهرمانی در لیگ فرنگی داریم و ۴ تیم مدعی قهرمانی هستند.

نصیرزاده در مورد لیگ فرنگی اضافه کرد:

در فرنگی ۱۰ تیم در دو گروه داریم که مسابقات لیگ فرنگی هفتم مهر وزن کشی شده و طی دو روز ۸ و ۹ مسابقه خواهیم داشت. دهم و یازدهم نیز استارت لیگ آزاد زده خواهد شد و ۲۴ مهر دور رفت تمام خواهد شد. دور برگشت و نیمه نهایی و فینال نیز بعد از جهانی صربستان به انجام خواهد رسید. در آن مقطع براساس وضعیت وقت کرونا، تصمیم می گیریم مسابقات رفت و برگشتی باشد یا متمرکز. در واقع این تصمیمات بعد از جهانی ۲۰۲۰ اتخاذ خواهد شد.

رئیس سازمان لیگ در برنامه دایره طلایی از افزایش قراردادها در لیگ فصل جدید خبر داد و گفت:

در رشته آزاد سقف قراردادها نسبت به سال گذشته افزایش داشت. می توانم بگویم سقف قرارداد ما بین ۳۵۰-۳۶۰ میلیون است و براساس قراردادهای ثبت شده در سازمان لیگ، چرخه مالی ۱۵ تا ۲۰ میلیاردی در کشتی آزاد را شاهد هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *