خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

رای محرومیت گرایی باطل می شود؟

محمدعلی گرایی
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

10 بهمن 1402


ساعت :

۱۱:۱۳

منبع:

تسنیم

فرآیند بازبینی رای محرومیت محمدعلی گرایی آغاز شده است.


خانه کشتی– در پی پرتاب بطری آب از سوی محمدعلی گرایی در حین مبارزه برادرش محمدرضا با حریف ژاپنی در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد، این کشتی‌گیر از سوی کمیته انضباطی اتحادیه جهانی کشتی به مدت یک سال از شرکت در مسابقات محروم شد.

به این ترتیب این کشتی‌گیر تا اینجای کار نتوانسته در چرخه انتخابی تیم ملی فرنگی در سال المپیک حاضر شود و در صورت عدم تغییر رأی، محرومیت او دو ماه بعد از برگزاری مسابقات المپیک پاریس به پایان خواهد رسید. در پی این محرومیت محمدعلی گرایی نسبت به رأی صادره اعتراض کرد.

سعید یوسفی مسئول کمیته روابط بین‌المللی فدراسیون کشتی درباره آخرین اخبار از پیگیری این اعتراض گفت:

مدارک و مستندات محمدعلی گرایی و فدراسیون کشتی تحت عنوان پرونده دفاعیه در اختیار کمیته انضباطی اتحادیه جهانی قرار گرفته و از سوی UWW نیز پنل سه نفره‌ای تشکیل شده تا پرونده را مورد بازبینی قرار دهند. این مستندات اکنون در اختیار این پنل است و مرحله بازبینی را آغاز کرده‌اند که در مراحل پایانی است. احتمالاً در چند روز آینده آنها نظر نهایی‌شان را اعلام کنند.

گفتنی است در این دفاعیه روی این موضوع تأکید شده که محمدعلی گرایی در پی این اتفاق که یک واکنش احساسی به مبارزه برادرش بوده، در همان صربستان تاوان کارش را داده و جریمه‌ای نیز پرداخت کرده است، ضمن اینکه او در بازگشت از بلگراد نیز از سوی فدراسیون کشتی ایران با تعلیق مواجه شده و حضور در چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در سال المپیک را از دست داده است.

اتحادیه جهانی علاوه بر محرومیت یک ساله گرایی، این کشتی‌گیر را به پرداخت هزار فرانک و فدراسیون کشتی را به پرداخت ۵۰۰۰ فرانک سوئیس محکوم کرده است.

برچسب‌ها:
3 دیدگاه برای “رای محرومیت گرایی باطل می شود؟
 1. رضا گفت:

  بنظرم نباید بخشیده بشه فدراسیونی که دفاعیه اخلاق مداری رو یدک میکشه باید خودش اول به قوانین اخلاقی نوشته و نانوشته پایبند باشه انصافا در این نامسابقه حق کشتی گیر ژاپنی صددرصد پایمال شدوحق گرایی اصلا برد نبود حداقل چندمرتبه مسابقه رو نگاه کردم و به یاد کشتی فینال پهلوان یزدانی و حریف روسی در المپیک میافتادم اگرچه. کشتی گیر روس در ظاهر مشکل پزشکی داشت و داور برای مداوا استراحت میداد واقعا تا سکته پیش رفتیم تا حسن یزدانی برد و طلا گرفت اما در این کشتی گرایی صددرصد نفس کم اورده بود و به اصطلاح کشتی بریده بود و نباید تحت هیچ شرایطی پیروز میشد و برادر بزرگ‌تر باید بخشیده نشه البته علی رغم میل باطنی ام

 2. مهران گفت:

  فرقی نداره
  در هر سه صورت یک بازنده محض است

 3. reza گفت:

  نباید بخشیده بشه و گرنه حق کشتی گیر ژاپنی ضایع میشه. اگه کشتی متوقف نمیشد کشتی‌گیر ژاپنی برنده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *