خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

جام مربیان و کشتی گیران اوکراین؛ فینالیست های پنج وزن نخست مشخص شدند

فینالیست های پنج وزن اول جام مربیان و کشتی گیران اوکراین- سجاد عباسپور، صادق فیروزپور- سجاد عباس پور
نویسنده:

مجتبی شورمیج

تاریخ :

9 اسفند 1399


ساعت :

۱۰:۵۳

منبع:

فدراسیون کشتی

مسابقات پنج وزن نخست رقابت های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین از دیروز در سه رشته ی آزاد، فرنگی و زنان در شهر کیف اوکراین آغاز شد.


خانه کشتی– در پایان رقابت های مقدماتی سجاد عباس پور در وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی و محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد به دیدار فینال راه یافتند، مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی به دیدار رده بندی رفت و محمدرضا مختاری در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی به گروه بازنده ها راه یافت.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد عباس پور دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۸ در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر ویاچسلاو بایراکتار از اوکراین را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه ۱۴ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال نوگزاری تسورتسومیا قهرمان جهان از گرجستان است.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۶ در دور نخست مقابل مالخاز آمویان قهرمان جوانان جهان از ارمنستان با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه به مصاف آندری کولیک از اوکراین می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی مقابل پرویز نصیب اف از اوکراین قرار می گیرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر جهانگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را مغلوب کرد وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با آرتور شاهینیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بالی در این دیدار مقابل گئورگی میلیا دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی فردا شب برای کسب مدال برنز به مصاف برنده دیدار میان ژیهاسوف از اوکراین و روازی ناداراشویلی دارنده مدال برنز جهان از گرجستان می رود.

کشتی آزاد:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علی قلی زادگان دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۹ در دیدار نخست با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ازبک در مرحله نیمه نهایی، قلی زادگان از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور دارنده مدال برنز جوانان جهان در سال ۲۰۱۹ پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفرایشاک بوخورس از الجزایر را شکست داد وی در دور سوم مقابل اشرف آشیروف از آذربایجان با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. فیروز پور در این مرحله مقابل کاسوم کاسوموف از اوکراین با نتیجه ۳ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مراد کورماگومدوف کشتی گیر روسی الاصل از مجارستان با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. فیروزپور فرداشب در دیدار فینال به مصاف سنور دمیرتاش دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از ترکیه می رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۹ در دور نخست مقابل عثمان گوجن دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه با نتیجه ۸ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل شاپیف از ازبکستان، فیروزپور از دور رقابت ها کنار رفت.

در پایان مسابقات روز نخست نفرات راه یافته به دیدار فینال پنج وزن اول مشخص شدند که اسامی آن ها به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
۵۷ کیلوگرم: نودیرجان صفراف (ازبکستان) – غلامجان عبداله یف (ازبکستان)
۶۵ کیلوگرم: ارنظر آماتالیف (قرقیزستان) – علی رحیم زاده (آذربایجان)
۷۴ کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور (ایران)- سنور دمیرتاش (ترکیه)
۸۶ کیلوگرم: احمد ماگامایف (بلغارستان) – سباستین جزیرزانسکی (لهستان)
۱۲۵ کیلوگرم: والری آندریتسف (اوکراین)- سلیمان کارادانیز (ترکیه)

کشتی فرنگی:
۵۵ کیلوگرم: سجاد عباس پور (ایران) نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان)
۶۳ کیلوگرم: کرم کمال (ترکیه) – لری آبولادزه (گرجستان)
۷۲ کیلوگرم: مالخاز آمویان (ارمنستان) – شماگی بولکوادزه (گرجستان)
۸۲ کیلوگرم: آیوانگو ریکادزه (گرجستان) – کارپت چالیان (ارمنستان)
۹۷ کیلوگرم: گئورگی میلیا (گرجستان) – اوزور ژوژوپبکوف (قرقیزستان)

از نکات مهم روز اول این مسابقات می توان به شکست آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک مقابل ژوژوپبکوف از قرقیزستان اشاره کرد.
مسابقات فینال اوزان فوق امشب برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *