خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

قهرمانان جهان و المپیک در راه ایران؛ کدام خارجی‌ها در لیگ کشتی می‌گیرند؟

زائور بک سیداکوف
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

5 آذر 1402


ساعت :

۲۲:۱۲

منبع:

تسنیم

به نظر می‌رسد چند کشتی گیر روسی در مراحل پایانی لیگ برتر کشتی آزاد به میدان خواهند رفت.


خانه کشتی– مرحله نیمه‌نهایی و نهایی لیگ برتر کشتی آزاد روز جمعه هفته جاری در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار خواهد شد. تیم‌های بانک شهر، انبوه‌سازان هوتن، دانشگاه آزاد اسلامی و پاس تهران چهار تیم صعودکننده به این مرحله هستند.

در حالی که تا امروز از جمع ۱۰ ملی‌پوش اعزامی به مسابقات جهانی بلگراد، تنها رضا اطری، امیرمحمد یزدانی، یونس امامی و محمد نخودی برای حضور در این رقابت‌ها قرارداد بسته‌اند، دو تیم بانک شهر و هوتن قصد استفاده از کشتی‌گیران خارجی در مرحله پایانی را دارند.

تا امروز نام زائوربک سیداکوف قهرمان وزن ۷۴ کیلوگرم جهان در سال ۲۰۲۳، عباس گادژی ماگمادوف نایب‌قهرمان وزن ۶۱ کیلوگرم جهان در مسابقات بلگراد، رسول گاژی ماگمادوف در ۷۰ کیلوگرم، آرتور نایفونوف در ۸۶ کیلوگرم در لیست بانک شهر دیده می‌شوند که با هر چهار نفر آنها قرارداد بسته خواهد شد و در مسابقه از سه کشتی‌گیر استفاده می‌شود.

هوتن نیز قصد استفاده از زائور اوگویف نفر پنجم وزن ۵۷ کیلوگرم جهان در سال ۲۰۲۳، شامیل ممدوف نفر سوم جهان در سال ۲۰۲۳ در وزن ۶۵ کیلوگرم را دارد و همچنین در یکی از دو وزن ۷۰ و ۹۲ کیلوگرم از کشتی‌گیر روس استفاده خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *