خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

محمدجواد ابراهیمی مسابقات جهانی صربستان را از دست داد

محمدجواد ابراهیمی ، خانه کشتی
نویسنده:

خانه کشتی

تاریخ :

12 آبان 1399


ساعت :

۱۲:۰۰

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

محمدجواد ابراهیمی مدعی اصلی وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد ایران جهت حضور در مسابقات جهانی با پارگی رباط صلیبی مواجه شد.


خانه کشتی– اردوی اول تیم ملی کشتی آزاد کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی صربستان از روز ۲۵ مهر ماه در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی آغاز شد. این اردو که تا روز هفتم آبان ماه ادامه داشت در حضور اغلب مدعیان اصلی اوزان دهگانه زیر نظر کادر فنی تیم ملی برگزار شد.

 محمدجواد ابراهیمی، کشتی گیر مازندرانی دارنده ۲ مدال طلای آسیا، طی تمرینات از ناحیه رباط صلیبی و مینیسک دچار پارگی شدید شده و باید پای خود را به زودی به تیغ جراحان بسپارد.

 او که پیش از این دچار پارگی رباط صلیبی شده بود، در حین تمرین با علی شعبانی یکی از کشتی‌گیران وزن ۹۷ کیلوگرم دچار پارگی مینیسک شد و با تشخیص دکتر کیهانی نیاز به عمل جراحی دارد.

به این ترتیب این کشتی‌گیر شایسته وزن ۹۲ کیلوگرم که تا امروز با بدشانسی حضور در مسابقات جهانی را از دست داده بود، در این پیکارهای جهانی هم قادر به کشتی گرفتن نخواهد بود با این وضعیت به نظر می رسد ابراهیمی هم مسابقات جهانی ۲۰۲۰ را از دست داده تا ایران در وزن ۹۲ کیلوگرم شانس کمی برای رسیدن به مدال داشته باشد. البته رقابت های انتخابی این وزن با حضور ۴ کشتی گیر دیگر یعنی حسین شهبازی، محمدحسین میرباغبان، حسین جلالی نژاد و ارشک محبی پیگیری خواهد شد. 

از سوی دیگر یکی از نکات جالب توجه این اردو، بازگشت علیرضا کریمی روی تشک بود. این کشتی‌گیر که اواخر فروردین ماه بعد از اعلام رسمی تعویق یک ساله المپیک، رباط پاره زانویش را زیر نظر دکتر کیهانی جراحی کرد، بعد از پشت سر گذاشتن شش ماه تجویزی پزشک، تمرین کشتی را آغاز کرد.

 خبر خوب اینکه او توانست کشتی بسیار خوبی با مدعیان اصلی دوبنده تیم ملی داشته باشد و اینطور که پیداست در صورت تأیید پزشک، احتمال اضافه شدن وی به نفرات شرکت‌کننده در انتخابی روز ۱۵ آبان ماه وجود دارد؛ این در حالی است که با توجه به وضعیت موجود و جراحی سنگینی که کریمی پشت سر گذاشته بود، پیش‌بینی همه، از کادر فنی و کارشناسان گرفته تا حتی خود این کشتی‌گیر، این بود که او مسابقات جهانی صربستان را از دست خواهد داد.

مسابقات جهانی بلگراد قرار است ۲۲ تا ۳۰ آذر ماه در صربستان برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *