خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

غلامرضا محمدی: تیم ملی ملک شخصی من نیست؛ همه کشتی گیران برایم یکی هستند

غلامرضا محمدی -محسن کاوه -عباس حاج کناری
نویسنده:

خانه کشتی

تاریخ :

17 آبان 1399


ساعت :

۱۹:۳۶

منبع:

دایره طلایی

غلامرضا محمدی گفت: آن هایی که مرا به لحاظ روحی، وجدانی و اخلاقی می‌شناسند، می‌دانند که همه کشتی‌گیران برایم یکسان هستند و وقتی به تیم ملی می‌آیند، مورد حمایت و صیانت کادر فنی قرار دارند.


خانه کشتی– غلامرضا محمدی در واکنش به شائبه‌های ایجادشده درباره تکرار برخی کشتی‌ها در مسابقات انتخابی روز ۱۵ آبان و اتهام جانبداری از سه کشتی‌گیر، به برنامه دایره طلایی گفت:

قبل از پاسخ دادن به این سؤال، از همه عزیزانی که جویای حال بنده در این مدت بودند، تشکر می‌کنم. خیلی دوست داشتم آن پیشنهاد و بخش‌نامه‌ای که دو هفته پیش در سایت قرار گرفت، بار دیگر به نمایش درمی‌آمد. در آن بخش‌نامه به صورت رسمی اعلام شده بود با توجه به برگزاری انتخابی تیم ملی و با صلاحدید کمیته فنی احتمال تکرار مبارزه در برخی اوزان وجود دارد. این چیزی نبود که خلق‌الساعه تصمیم گرفته باشیم و از قبل اعلام شده بود. با نظر کادر فنی تیم ملی و تأیید کمیته فنی این کار انجام شد. خود رئیس فدراسیون هم دو هفته قبل از طریق این بخش‌نامه در جریان موضوع قرار داشت و محسن کاوه مدیر تیم‌های ملی هم از همه تصمیمات مطلع بود.

وی درباره تصمیم به تکرار کشتی در اوزان ۶۱، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم اظهار داشت:

من باید به موردی اشاره کنم. بهنام احسانپور عنواندار جهانی ماست. باید یک امتیاز خاص برایش قائل می‌شدیم و این یعنی عین عدالت. برای محمدحسین محمدیان هم همین شرایط بود. او قبل از کرونا بهترین نتایج را گرفت، در المپیک ارتش‌ها خوب بود، ستاره مسابقات ایتالیا شد و در لیگ هم نسبتاً کشتی‌های خوبی گرفت و حریف مستقیمش را آنجا شکست داد. ما باید این امتیاز را برایش قائل می‌شدیم که کشتی‌اش با شعبانی تکرار شود. امیرحسین زارع به‌عنوان یک کشتی گیر جوان، سال گذشته دیگر چه کاری باید در دنیای کشتی انجام می‌داد که نداد؟ ما باید از آنها صیانت می‌کردیم. ضمن اینکه اگر اسم این سه نفر با امین طاهری، علی شعبانی و مجید داستان جابه‌جا می‌شد و آن سه عزیز هم شرایط آنها را داشتند، همین پیشنهاد را به کمیته فنی می‌دادیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در پاسخ به اینکه برای برخی شبهه به وجود آمده که کادر فنی خواهان انتخاب داستان، شعبانی و طاهری نبوده است و آیا این مسئله در تمرینات تیم ملی با حضور این سه نفر خللی ایجاد خواهد کرد، خاطرنشان کرد:

آنهایی که من را به لحاظ روحی، وجدانی و اخلاقی می‌شناسند، می‌دانند که چنین بحثی اصلاً وجود ندارد. همه این عزیزان برای من یکی هستند و وقتی به تیم ملی می‌آیند، مورد حمایت و صیانت کادر فنی قرار دارند. من و کادر فنی تیم ملی با تمام وجود کنار کشتی‌گیران هستیم و تلاش می‌کنیم این عزیزان در مسابقات پیش رو موفق شوند. این تیم ملی کشور است و ملک شخصی نیست. هیچ شک و شبهه‌ای نیز در میان نخواهد بود. با اطمینان می‌گویم اصلاً جای نگرانی در این مورد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *