خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

بهرام مشتاقی: امیدوارم یک فینالیست در المپیک داشته باشیم

نویسنده:

کشتی آنلاین

تاریخ :

30 شهریور 1399


ساعت :

۰:۱۷

منبع:

تسنیم

پیشکسوت کشتی فرنگی گفت: محمد بنا به قدری عاشق کشتی است که روزها هم خواب این رشته را می‌بیند.


بهرام مشتاقی در خصوص تغییر گروه بندی لیگ فرنگی با اعتراض تیم هیئت کشتی یزد اظهار داشت:

به این موضوع اعتراض کردیم، چون به این شیوه و با حضور در گروه سه تیمی دیگر شانسی برای صعود نداشتیم. به همین دلیل قرعه کشی دوباره انجام شد و تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد که در جمع ۴ تیم برتر رقابت‌ها قرار بگیریم.

مدیر فنی تیم هیئت کشتی یزد ادامه داد:

برنامه دور رفت رقابت‌ها مشخص شد اما همه باید منتظر اعلام اتحادیه جهانی در مورد برنامه قطعی برگزاری مسابقات جهانی باشیم. قرار است لیگ به صورت متمرکز احتمالا در خانه کشتی یا سالن توفیق برگزار شود.

مشتاقی در خصوص وضعیت آمادگی کشتی‌گیران تیمش برای حضور در لیگ تصریح کرد:

هیچ تیمی غیر از بازار بزرگ نتوانسته خوب تمرین کند، کردستان هم چون از نظر کرونا در وضعیت سفید بوده، بهتر از بقیه توانسته کار کند، اما سایر تیم‌ها شرایطی مانند هم دارند. هر عضو تیم ما در شهر خودش انفرادی تمرین می‌کند و ما فقط به صورت تلفنی از وضع بچه‌ها خبر داریم.

عضو سابق شورای فنی کشتی فرنگی در مورد بازگشت دوباره محمد بنا به تیم ملی خاطرنشان کرد:

باعث خوشحالی است که او بازگشت و امیدوارم این بار تا پایان المپیک بماند. کمبودها همیشه بوده، چه دوره‌ای که ما کشتی می‌گرفتیم و چه حالا که نسل ما مربیگری می‌کند. نمی‌توانیم هیچ وقت امکانات‌مان را با روسیه و آمریکا مقایسه کنیم، هرچند در کشتی و رتبه جهانی با آنها رقابت داریم. امکانات ایران هیچ وقت شبیه به آنها نبوده اما به جایش کشتی‌گیران ایران با غیرت کشتی می‌گیرند. طبیعی است که مربی در وضعیت کنونی دلشوره بگیرد.

مشتاقی تاکید کرد:

من و بنا همدوره بودیم و با امکانات زیر صفر کار کردیم. حالا هم کرونا آمده ولی از تیم توقع نتیجه وجود دارد و بی‌پولی و خیلی مسائل دیگر وجود دارد. برخی از بنا توقع معجزه دارند و همین باعث نگرانی‌اش شده، چون مردم که از او سه مدال طلای المپیک دیده اند، دو مدال برنز المپیک قبلی را نپذیرفتند، در حالی که الان در شرایط بدی هستیم. امیدوارم در همین وضعیت هم یک فینالیست در مسابقات المپیک داشته باشیم. محمد بنا عاشق کشتی است. من هر شب خواب کشتی می‌بینم اما بنا آنقدر عشق این کار را دارد که روزها هم خواب کشتی می‌بیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *