خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

ورزشگاه برگزاری مسابقات جهانی کشتی میزبان بیماران کرونایی

اتحادیه جهانی کشتی-رنکینگ المپیک توکیو
نویسنده:

خانه کشتی

تاریخ :

11 آبان 1399


ساعت :

۱۷:۱۹

منبع:

میزان

ورزشگاه محل برگزاری مسابقات جهانی کشتی به عنوان بیمارستان صحرایی در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت.


خانه کشتی _ سرانجام پس از کش و قوس‌ های فراوان اتحادیه جهانی کشتی با اعلام به فدراسیون‌های عضو، از برگزاری رقابت‌ های کشتی قهرمانی بزرگسالان جهان به میزبانی شهر بلگراد کشور صربستان خبر داد و با توجه به زمان محدود باقیمانده تا آغاز مسابقات جهانی کشتی بزرگسالان، ۱۵ آبان ماه را به عنوان زمان نهایی اعلام ترکیب تیم‌ های شرکت کننده در این مسابقات  تعیین کرد.

این مسابقات قرار است طی روز‌های ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در ورزشگاه اسپارک که گنجایشی ١٨ هزار نفری دارد برگزار شود، اما با توجه به اوج گیری مجدد ویروس کرونا و کمبود تخت ‌های بیمارستانی برای نگهداری از بیماران کرونایی مسئولان کشور صربستان تصمیم گرفتند این ورزشگاه را موقتاً در اختیار کار درمانی این کشور برای مراقبت و نگهداری از بیماران مبتلا به کرونا قرار دهد.

گفته می‌شود ۵٠١ تخت بیمارستانی برای مراقبت و نگهداری از بیماران کرونایی در این ورزشگاه دایر شده است.

روز گذشته بود که فدراسیون کشتی ژاپن اعلام کرد که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و همچنین استفاده از محل برگزاری مسابقات جهانی برای بستری و درمان بیماران کرونایی، احتمال انتقال این ویروس به کشتی‌ گیران این کشور که نفرات اصلی شرکت کننده در بازی‌های المپیک نیز هستند، وجود دارد و به همین دلیل از حضور در مسابقات کناره‌ گیری کردند.

البته مسئولان صربستان و فدراسیون کشتی این کشور اعلام کرده‌اند که به محض تصمیم نهایی برای برگزاری مسابقات جهانی، این محل را ضدعفونی و قرنطینه خواهند کرد.

پیش از این نیز کشورهای آمریکا و کانادا از شرکت در این مسابقات انصراف داده بودند تا برگزاری مسابقات جهانی بزرگسال در سال جاری میلادی در هاله‌ ای از ابهام قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *