خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

پایان کار کشتی فرنگی ایران در هانگژو با کسب ۲ طلا، ۲ نقره و ۱ برنز

نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

13 مهر 1402


ساعت :

۱۳:۵۴

منبع:

فدراسیون کشتی

شاگردان حسن رنگرز به ۵ مدال رنگارنگ در بازی های آسیایی رسیدند.


خانه کشتی– رقابت های کشتی فرنگی نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو چین روزهای ۱۲ و ۱۳ مهرماه برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان موفق به کسب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۱ مدال برنز شدند.

در پایان این مسابقات محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، امین کاویانی نژاد در وزن ۷۷ کیلوگرم و ناصر علیزاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال نقره و دانیال سهرابی در وزن ۶۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۱ سوپارمانتور جیانیندر از هند را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب آدیوس سلطان گالی از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، دلخانی حذف شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲یونگ جین رو از کره شمالی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر هانسو ریو از کره را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در حالی که ۷ امتیاز از حریف خود پیش بود با نتیجه ۹ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب میرجان شرماخانبت از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. سهرابی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ لی لی از چین را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم امین کاویانی نژاد در در اول با نتیجه ۹ بر ۳ کیم هیون وو از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۳ دلشاد اومون گلدیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ از سد ریو لیو از چین گذشت و به دیدار فینال راه یافت. کاویانی نژاد در این دیدار مقابل آکژول محموداف قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از قرقیزستان با نتیجه ۱ بر ۱ و با اخطار دوم مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده در دور اول با نتیجه ۷ بر ۱ آتابک عزیزبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در درو بعد با نتیجه ۷ بر ۱ عظیم آناممدوف از ترکمنستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۱ سونیل کومار از هند را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. علیزاده در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۷ مغلوب جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل رستم آساکولوف از ازبکستان به پیروزی رسید. وی‌ در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر اسلام اومایف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. ساروی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ یی مینگ لی از چین را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر نانتاوات پانفوک از تایلند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر آیبگشازادا کورایف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل علیخان سیزداکوف از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. میرزازاده در دیدار پایانی با نتیجه ۱ بر ۱ از سد لینگ ژی منگ از چین گذشت و به مدال طلا دست یافت.

اسامی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم: ۱- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) ۲- آیتا سوزوکی (ژاپن) ۳- هانجائه چونگ (کره جنوبی) و سی یونگ ری (کره شمالی) ۸- میثم دلخانی (ایران)
۶۷ کیلوگرم: ۱- اندو کاتسوکی (ژاپن) ۲- میرجان شرماخانبت (قزاقستان) ۳- دانیال سهرابی (ایران) و رازاک بیشیکیف (قرقیزستان)
۷۷ کیلوگرم: ۱- آکژول محموداف (قرقیزستان) ۲- امین کاویانی نژاد (ایران) ۳- آزات سادیکوف (قزاقستان) و ریو لیو (چین)
۸۷ کیلوگرم: ۱- جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) ۲- ناصر علیزاده (ایران) ۳- سونیل کومار (هند) و ماساتو سومی (ژاپن)
۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدهادی ساروی (ایران) ۲- یی مینگ لی (چین) ۳- رستم آساکالوف (ازبکستان) و تاکاهیرو تسورودا (ژاپن)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- امین میرزازاده (ایران) ۲- لینگ ژی منگ (چین) ۳- مین سئوک کیم (کره جنوبی) و علیمخان سیزدیکوف (قزاقستان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *