خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کاوه: از الان باید به فکر المپیک باشیم

محسن کاوه
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

31 فروردین 1403


ساعت :

۲۲:۱۹

منبع:

خانه کشتی– محسن کاوه پس از کسب ۲ سهمیه المپیک توسط یونس امامی و امیرعلی آذرپیرا گفت:

به مردم ایران تبریک می‌گویم. امیدوارم فرنگی ما هم ۲ سهمیه خود را بگیرد. از الان باید به فکر المپیک باشیم و المپیکی تمرین کنیم. در مجموع آن چیزی که پیش بینی می‌کردیم اتفاق افتاد. امیدوارم در ترکیه سهمیه ۵۷ کیلوگرم را نیز بدست بیاوریم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره دست خالی کشتی آزاد ایران در ۵۷ کیلوگرم، گفت:

این پیش بینی را کرده بودیم و بر همین اساس علیرضا سرلک نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور به مسابقات کسب سهمیه ترکیه اعزام می‌شود. ما در ۵۷ کیلوگرم ۴ یا ۵ چهره جوان که هنوز به سطح بالای جهانی نرسیده‌اند، داریم. جوان، خواری،‌ والی‌زاده و مومنی همه حدود ۲۰ سال سن دارند اما باید برای آینده برنامه‌ریزی خاص برای اوزان پایین داشته باشیم تا با اعزام‌های بیشتر به وضعیت خوبی برسیم.

وی درباره شکست احمد جوان در کسب سهمیه وزن ۵۷ کیلوگرم برای ایران، خاطرنشان کرد:

متاسفانه در چنین مسابقه‌ای کسی موفق می‌شود که کمتر اشتباه کند اما او باز هم اینجا اشتباه کرد. نمی‌گویم او می‌توانست حریفش را شکست بدهد اما اختلاف او با حریفش ۱۰ امتیاز نبود. اول کشتی فن ۴ پوئنه که خورد مثل مسابقات جهانی امیدها در اسپانیا کشتی از دستش در رفت. باید به فکر این باشیم که او به وزن بالاتر برود.

کاوه درباره قطعی شدن حضور امامی و آذرپیرا در المپیک، گفت:

یونس امامی خیلی خوب کشتی گرفت و حقش است که برود. باید در این ۱۰۰ روز بهتر کار کنیم تا با خیال راحت آماده المپیک شود. آذرپیرا هم مقداری استرس انتخاب شدن را داشت. او از این کشتی‌هایی که اینجا گرفت خیلی بهتر مبارزه خواهد کرد.
انتهای پیام

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *