خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

دوئل کاویانی نژاد و گرایی در فینال جام اوکراین (نتایج کامل روز دوم)

امین کاویانی نژاد و محمد علی گرایی در فینال جام اوکراین
نویسنده:

مجتبی شورمیج

تاریخ :

9 اسفند 1399


ساعت :

۲۳:۰۳

منبع:

فدراسیون کشتی

خانه کشتی– مسابقات پنج وزن دوم رقابت های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین امروز در شهر کی یف برگزار شد.

در پایان رقابت های مقدماتی علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امین کاویانی نژاد به ترتیب در اوزان ۶۰ و ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی راهی دیدار فینال شدند و رامین طاهری و امین میرزازاده نیز در اوزان ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی به دیدار رده بندی رفتند. در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد نیز محمدعلی تبار در گروه بازنده ها حضور دارد.
عرفان الهی در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد و دانیال سهرابی در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
در وزن ۷۰ کیلوگرم عرفان الهی دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۹ پس از استراحت در دور نخست در دور دوم ایوان کوسیاک از اوکراین با نتیجه ۱۸ بر ۷ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر اوکراینی در مرحله یک هشتم نهایی، الهی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمد علی تبار در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۴ مغلوب ایراکلی متسیتوری دارنده مدال برنز جهان از گرجستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، علی تبار به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه باید به مصاف عمرحاجی محمداف از بلاروس برود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی مقابل آرکادزی پاهاسیان از بلاروس قرار خواهد گرفت.

کشتی فرنگی:
در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی دارنده مدال برنز جهان پس از استراحت در دور اول و در دور دوم مقابل دمیترو تسیمبالیوک دارنده مدال برنز اروپا از اوکراین با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان با نتیجه ۵ بر یک پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نجاتی در این مرحله مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه ۹ بر ۶ به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال ژولامان شارشنبکوف دارنده مدال نقره جهان از قرقیزستان است.

در وزن ۶۷ کیلوگرم دانیال سهرابی کشتی گیر جوان کشورمان در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر (ضربه فنی) مقابل اسلاویک گالتسیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، سهرابی از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مارسل استرکوبورگ از هلند را شکست داد. وی در دور بعد مقابل باکوری گوگولی از گرجستان با نتیجه ۹ بر صفر (ضربه فنی) پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله ایسرالمبرت کاریون از اسپانیا را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سپس با نتیجه ۹ بر صفر ولادمیر یاکوولیف از اوکراین را شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

در همین وزن امین کاویانی نژاد در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر دمیترو پیشکوف دارنده مدال برنز بازی های اروپایی از اوکراین را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل استویان کوباتوف از بلغارستان با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی رسید. سپس در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفراریک نیکوقوسیان از فرانسه را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را با نتیجه یک بر یک مغلوب کرد و حریف گرایی در دیدار فینال شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر یک از سد روسلان ماحومدوف از از اوکراین گذشت وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ایهان یاراشوویچ از بلاروس با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. طاهری در این مرحله مقابل لاشا گوبادزه قهرمان جهان از گرجستان با نتیجه ۱۳ بر یک (ضربه فنی) شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. برنده کشتی میان آساکولوف از ازبکستان و آندریوویچ از اوکراین حریف طاهری در دیدار رده بندی خواهد بود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر میخایلو ویشنیوتسکی از اوکراین را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر رومان کیم دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میرزازاده در این مرحله با نتیجه نزدیک یک بر یک مغلوب زویادی پاتاریدزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. برنده مبارزه میان کوالنکو از اوکراین و اوواساپیان از ارمنستان حریف نماینده کشورمان در دیدار رده بندی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *