خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کریستوفر کرائمر: کشتی ایران بزرگانی مانند یزدانی و زارع دارد؛ هدفم قهرمانی جهان بود اما نشد

نویسنده:

یدالله محمدی

تاریخ :

7 مهر 1402


ساعت :

۱۲:۴۲

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

ملی پوش کشتی فرنگی آلمان در مسابقات جهانی صربستان، از رویای خود برای قهرمانی در المپیک گفت.


اختصاصی خانه کشتی– با درخشش فرانک استابلر در کشتی فرنگی جهان، اقبال به کشتی در بین ورزشکاران آلمانی بیشتر و بیشتر شد تا امسال شاهد حضور کشتی گیران این کشور در اوزان مختلف به خصوص در کشتی فرنگی باشیم.

کریستوفر کرائمر یکی از این نفرات بود؛ نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی آلمان که موفق شد در دو کشتی مقابل رقبای خود به پیروزی برسد و در یک چهارم نهایی با مهدی محسن نژاد کشتی گرفت که با شکست مقابل فرنگی کار ایرانی، نتوانست به مراحل بالاتر برسد و نهایتا دوازدهم شد.

این فرنگی کار آلمانی در گفت و گوی اختصاصی با خانه کشتی گفت:

سطح مسابقات جهانی همیشه بالاست و در سال قبل از المپیک، کیفیت مسابقات به اوج خود می رسد. امسال هم همین شرایط حاکم بود وشگفتی های زیادی رخ داد.

کرائمر درباره عملکرد خود به عنوان نماینده آلمان گفت:

من توانستم در دو کشتی اول مقابل تاجیکستان و AIN پیروز شوم اما مقابل رقیب ایرانی نتوانستم همه توانایی و پتانسیلم را به نمایش بگذارم؛ هدف و رویای من قهرمانی جهان در مسابقات امسال و در ادامه حضور در المپیک بود که نهایتا به مقام دوازدهم رسیدم.

ملی پوش کشتی فرنگی آلمان در وزن ۶۰ کیلوگرم درباره کشتی این کشور و نقش موثر فرانک استابلر بر نسل جدید کشتی آلمان، گفت:

ما در گذشته ورزشکاران بزرگ زیادی داشته ایم. من در سال های اخیر افتخار کشتی گرفتن با فرانک استابلر را در تیم ملی داشتم. او نقش و تاثیر تعیین کننده ای در کشتی امروز آلمان داشته و به همین دلیل برای من قهرمان شماره یک است. داستان فرانک به همه ثابت کرده است که با تلاش و کوشش، رسیدن هر چیزی در زندگی ممکن است.

کرائمر که در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جهانی مغلوب مهدی محسن نژاد شد، گریزی به خاطراتش از حضور در ایران زد و گفت:

چند سال پیش در جام جهانی در ایران کشتی گرفتم که واقعا جو فوق العاده ای داشت؛ آنجا توانستم فضای عالی کشتی و جایگاه بالای این ورزش در بین مردم ایران را تجربه کنم.

این فرنگی کار آلمانی در پایان گفت:

در سال های اخیر هم همیشه کشتی گیران ایرانی در سطح جهان جزو بهترین ها بوده اند؛ نمونه بارز آن هم نفراتی مانند گرایی، زارع، یزدانی و میرزازاده است که در سطح جهان به موفقیت های بزرگی رسیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *