خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی آزاد قهرمانی آسیا؛ یزدانی، قاسم پور و حسین خانی در فینال، طاهری در رده بندی

اعزام به جام جهانی انفرادی-خانه کشتی-حسن یزدانی-قاسمپور
نویسنده:

خانه کشتی

تاریخ :

29 فروردین 1400


ساعت :

۱۳:۳۹

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح دیروز امروز با برگزاری مسابقات اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم به پایان می رسد.


خانه کشتی– در پایان مسابقات مقدماتی روز دوم، مصطفی حسین خانی، حسن یزدانی و کامران قاسم پور در اوزان ۷۴، ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و امین طاهری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم مجید داستان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل راویندر از هند با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ از سد اختیار نوروزاف از ازبکستان گذشت وی دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۳ سئونگ چول لی از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان می رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر هایاتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مصطفی العبید از عراق را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند مبارزه می کند.

در وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سانجیت از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رستم شودیف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. قاسم پور در دیدار پایانی با تسوگتگرل مونخباتار از مغولستان مبارزه می کند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر عمر سارم از سوریه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان با نتیجه ۶ بر ۴ ضربه فنی شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با دانگ هوانگ کیم از کره جنوبی کشتی می گیرد.

اسامی فینالیست های پنج وزن دوم به شرح زیر است:
۶۱ کیلوگرم: جهانگیر میرزا توروبوف (ازبکستان) – ادلان عسکراف (قزاقستان)
۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی (ایران) – نورکجا کایپانوف (قزاقستان)
۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی (ایران) – دیپاک پونیا (هند)
۹۲ کیلوگرم: کامران قاسم پور (ایران)- تسوگتگرل مونخباتار (مغولستان)
۱۲۵ کیلوگرم: آیال لازاریف (قرقیزستان) – اولگ بولتین (قزاقستان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *