خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا؛ ۲ طلا برای ایران در ۳ وزن اول

نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

4 تیر 1403


ساعت :

۲۲:۲۹

منبع:

فدراسیون کشتی

خانه کشتی– مسابقات ۳ وزن نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز در شهر امان کشور اردن برگزار شد و نهایتا تیم ایران صاحب دو مدال طلا شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرعلی ولی پور در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ مناف الرشیدی از عربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر ۲ مقابل بکدولت آکیماژان از قزاقستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم ابوالفضل شمسی پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر مقابل علیرضا بهرام اف از تاجیکستان به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۴ از سد عمرخان مویدینوف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. شمسی پور در دیدار پایانی به مصاف نیشانت راهول از هند رفت و با پیروزی ۴ بر ۱ قهرمان شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم رضا افشار در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل صمداله الیم جانوف از قرقیزستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد مقابل گامبات تسرنپونتاگ از مغولستان با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر  یسیلکر نورهیشا از چین را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. افشار برای کسب مدال طلا با بنیاد روفاتوف از ازبکستان دیدار کرد و با برتری ۴ بر ۰ صاحب مدال طلا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *