خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان؛ راهیابی اسماعیل نژاد و خرم دل به فینال

نویسنده:

مجتبی شورمیج

تاریخ :

29 تیر 1400


ساعت :

۲۱:۰۶

منبع:

فدراسیون کشتی

مسابقات روز دوم رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان از ساعت ۱۴ امروز (سه شنبه) در شهر بوداپست مجارستان در حال برگزاری است.


خانه کشتی– نمایندگان کشورمان در پنج وزن دوم به میدان رفته اند که در پایان مسابقات مقدماتی علی خرم دل در وزن ۵۱ کیلوگرم و سید حسن اسماعیل نژاد در وزن ۷۱ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدرضا شاکری در گروه بازنده ها حضور دارد.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم حسین احمدی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب رحمان اف آلان از قرقیزستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احمدی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم علی خرم دل در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر آدریان سیکورا از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل المان ممدوف از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. خرم دل در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر چیراگ از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار نودیربک جومانازاروف از ازبکستان است.

در وزن ۶۰ کیلوگرم محمدرضا شاکری در دور اول مقابل دالگات عبدالکادیروف از روسیه با نتیجه ۷ بر ۶ به برتری دست یافت وی در دور دوم مقابل سینگ جاسکاران از هند با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، شاکری به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه به مصاف گابریل اوجوگ از مولداوی می رود و در صورت گذر از این حریف در مرحله بعد با گئورگی آبولاشویلی از گرجستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی در این دیدار، راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا مقابل عبدالرحمن ابراهیم اف از آذربایجان قرار بگیرد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم سیدحسن اسماعیل نژاد در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد گئورگی ناتوبیدزه از گرجستان گذشت وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر تچاریس کوگیومتسید از یونان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اسماعیل نژاد در این مرحله رائول کاسو از ایتالیا را با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله یرخان بکسلطان اف از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۱ شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار احمد موسایف از روسیه است.

در وزن ۹۲ کیلوگرم ابوالفضل یاراحمدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب گئورگین تریپون از رومانی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، یاراحمدی حذف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *