خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان؛ راهیابی معصومی به فینال؛ رضایی در رده بندی

امیررضا معصومی- فردین معصومی- کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان
نویسنده:

الهام کمانگری

تاریخ :

28 تیر 1400


ساعت :

۲۳:۲۳

منبع:

فدراسیون کشتی

رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان از امروز (دوشنبه) در شهر بوداپست مجارستان آغاز شده و به مدت ۳ روز ادامه دارد.


خانه کشتی– مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست از ساعت ۱۴ امروز برگزار شد که در پایان امیررضا معصومی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، علی رضایی در وزن ۶۵ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و شهداد خسروی در وزن ۵۵ کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارد.

 نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۸ کیلوگرم علی یحیی پور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر آرتیومیج بوگوسلاوسکی از لیتوانی را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل نوردانات آیتانوف از قزاقستان با نتیجه ۲ بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، یحیی پور از دور رقابت ها کنار رفت.
 
در وزن ۵۵ کیلوگرم شهداد خسروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد دمتیتری کاراستویانوف از مولداوی گذشت. وی در دور سوم و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل ماگومد بایتوکایف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، خسروی به گروه بازنده ها رفت. وی فردا ابتدا در این گروه باید به مصاف بنجامین بوجت از رومانی برود و در صورت غلبه بر این حریف در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز با عبداله توپراک از ترکیه کشتی خواهد گرفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم علی رضایی در دور اول با نتیجه ۸ بر ۲ آنوشاوان بارسقیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر آکمال سایدوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. رضایی در این مرحله ویشال از هند را با نتیجه ۷ بر ۳ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۶ مغلوب گئورگی گوگریتچیانی از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف رضایی در این دیدار برنده کشتی میان فلیپ فروسولا از اسپانیا و دیانکو دیانکوف از بلغارستان است.

در وزن ۸۰ کیلوگرم مجید باقری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۵ مغلوب الکساندر مامروش از اوکراین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دیدار بعد، باقری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کساوری کامینسکی از لهستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر آینازار بازاربایف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار نیمه نهایی شد. معصومی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ از سد ایلیا ژیبالوف از روسیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. معصومی در دیدار پایانی با جیمز مولن از آمریکا کشتی می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *