خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی ساحلی رنکینگ جهانی؛ قلی پور قهرمان شد؛ زمانی و شیخ اعظمی سوم شدند

تیم ملی کشتی ساحلی در رقابت های رنکینگ جهانی
نویسنده:

خانه کشتی

تاریخ :

13 شهریور 1400


ساعت :

۲۰:۳۷

منبع:

فدراسیون کشتی

سهیل قلی پور تنها طلایی کشورمان در مسابقات کشتی ساحلی رنکینگ جهانی بود.


خانه کشتی– نمایندگان کشورمان در رقابت های رنکینگ جهانی کشتی ساحلی که در کشور ایتالیا برگزار شد، به یک مدال طلا و ۲ مدال برنز دست یافتند.

رقابت های بین المللی کشتی ساحلی (رنکینگ جهانی) روزهای ۱۲ و ۱۳ شهریورماه در شهر رُم ایتالیا برگزار شد و در پایان این مسابقات سهیل قلی پور در وزن ۹۰+ کیلوگرم به مدال طلا و محمد زمانی و عبداله شیخ اعظمی در اوزان ۷۰ و ۸۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تیم ایران در رنکینگ تیمی نیز بعنوان سوم رسید.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد زمانی در دور حذفی مقابل استیو مومیلا از ایتالیا با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست یافت و به مسابقات گروه A راه یافت. وی در این گروه در دور نخست با نتیجه ۲ بر۱ از سد عنایت اله از پاکستان گذشت. زمانی در دور دوم مقابل نیکولاس باسکولیدیس از یونان با توجه به حاضر نشدن حریف به پیروزی دست یافت. وی صبح امروز و در دور سوم با نتیجه ۲ بر ۱ از سد لوان کلخاشویلی از گرجستان گذشت. با توجه به اینکه این مسابقات در ۴ گروه برگزار می شود. زمانی به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله  مقابل ماحال نوروزاف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر پیروز راهی مرحله نیمه نهایی شد. زمانی در این مرحله  مقابل الکسی بوروتا از اوکراین با نتیجه ۲ ب ۱ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار استفان کومان از رومانی را با نتیجه ۱ بر ۱ مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.
 
در وزن ۸۰ کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی در گروه B در دور اول با نتیجه ۳ بر صفر مقابل ماگومد عبدالکادیروف از کشور روسیه به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل واسیلی مینزالا از رومانی با نتیجه ۳ بر صفر به برتری دست یافت. شیخ اعظمی در دور سوم پابلو گارسیا از اسپانیا را با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ مقابل داویت خوتسیاشویلی از گرجستان مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. شیخ اعظمی در این دیدار با نتیجه ۱ بر صفر از سد ماگومد عبدالکادیروف از روسیه گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۰ کیلوگرم سینا عموپور در دور حذفی مقابل ابراهیم یوسوبوف از آذربایجان با نتیجه ۱ بر صفر مغلوب و از راه یابی به مسابقات گروهی بازماند و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۰+ کیلوگرم سهیل قلی پور در دور حذفی با نتیجه ۳ بر صفر مقابل گئورگی ایوانوف از بلغارستان به برتری رسید و راهی مسابقات گروهی شد. وی در گروه A در دور نخست  با نتیجه ۳ بر صفر آچیلاس چریسیدیس از یونان را مغلوب کرد. قلی پور در مسابقات دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱هدایت کورت از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۳ بر صفر از سد اویان نظریانی از آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. با توجه به اینکه این رقابت ها در ۳ گروه برگزار می شود، قلی پور در مرحله نیمه نهایی مجددا اویان نظریانی (بعنوان بهترین نفر دوم در سه گروه) از کشور آذربایجان را با نتیجه ۱ بر صفر شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر صفر از سد ماموکا کوردزایا از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

طبق قانون مسابقات گروهی نفرات اول گروه یک با نفرات دوم گروه دو و نفرات اول گروه دو با نفرات دوم گروه یک در دیدار نیمه نهایی به مصاف هم می روند که نفرات برنده راهی دیدار فینال و نفرات بازنده نیز راهی دیدار رده بندی می شوند، اگر مسابقات در ۳ گروه برگزار شد نفرات اول هرگروه و بهترین نفر دوم از سه گروه (چهار کشتی گیر) مسابقات نیمه نهایی را برگزار می کنند. و اگر مسابقات در چهار گروه برگزار شود، ۲ نفر برتر هر گروه به صورت ضربدری مسابقات یک چهارم نهایی و برنده آنها مسابقات نیمه نهایی را برگزار می کنند.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۷۰ کیلوگرم: ۱- الکسی بوروتا (رومانی) ۲- لوان کلخساشویلی (گرجستان) ۳- محمد زمانی (ایران) ۴- استفان کومان (رومانی)

۸۰ کیلوگرم: ۱- واسیل میخایلوف (اوکراین) ۲- داویت خوتسیشویلی (گرجستان) ۳- عبداله شیخ اعظمی (ایران) ۴- ماگومد عبدالکادیروف (روسیه)

۹۰ کیلوگرم: ۱- محمد اینام (پاکستان) ۲- الکسی یاکووچوک (اوکراین) ۳- میهایل پالاقیا (رومانی) ۴- داتو مارساگیشویلی (گرجستان) … ۱۰- سینا عموپور (ایران)

۹۰+ کیلوگرم: ۱- سهیل قلی پور (ایران) ۲- ماموکا کوردزایا (گرجستان) ۳- اویان نظریانی (آذربایجان) ۴- واسیلی کاراس (رومانی)

رده بندی تیمی: ۱- گرجستان ۶۰ امتیاز ۲- اوکراین ۵۹ امتیاز ۳- ایران ۵۵ امتیاز ۴- رومانی ۳۳ امتیاز ۵- آذربایجان ۲۸ امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *