خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی فرنگی جوانان جهان؛ اسماعیلی فینالیست شد؛ القوسی به رده بندی راه یافت

نویسنده:

الهام کمانگری

تاریخ :

30 مرداد 1400


ساعت :

۱۷:۴۶

منبع:

فدراسیون کشتی

رقابت های مقدماتی پنج دوم رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان، امروز (شنبه) در شهر اوفا روسیه برگزار شد.


خانه کشتی– در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم، سعید اسماعیلی در وزن ۶۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، مرتضی القوسی در وزن ۹۷ کیلوگرم به دیدار رده بندی رفت و امیر عبدی و محمد ناقوسی در اوزان ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم در گروه شانس مجدد (بازنده ها) حضور دارند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم سعید اسماعیلی در دور اول با نتیجه ۲ بر ۲  ادموند نازاریان قهرمان بزرگسالان اروپا از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل مرت ایلبارس از ترکیه به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اسماعیلی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۴ از سد نورسلطان بازاربایف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اسماعیلی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر ارسلان بک سلیم اف از لهستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار پایانی دین ایسلام باماتوف از روسیه است.

در وزن ۶۷ کیلوگرم دانیال سهرابی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب دین کوشکار از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، سهرابی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امیر عبدی در دور اول مقابل اوگنی بایدوسوف از روسیه با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، عبدی به گروه شانس مجدد رفت. وی در این گروه ابتدا باید با لوکا مولوبابیچ از کرواسی کشتی بگیرد و در صورت غلبه بر این حریف به مصاف ولادیسلاو یوتوشنکو از اوکراین برود و در صورت پیروزی در این کشتی به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف آتیلا توسماگی از مجارستان برود.
 
در وزن ۸۲ کیلوگرم محمد ناقوسی در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۵ و ضربه فنی فارس قالی از مصر را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل مارسل استرکنبورگ از هلند با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و با توجه به راه یابی این کشتی گیر به دیدار فینال، وی نیز به گروه بازنده ها رفت. ناقوسی در این گروه ابتدا به مصاف آدام گارژیولا از لهستان می رود و در صورت گذر از این حریف با امیرخوان سچویف از روسیه کشتی خواهد گرفت و در صورت غلبه بر این کشتی گیر به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا برای کسب مدال برنز رو در روی میکیتا الیکسیف از اوکراین قرار گیرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مرتضی القوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل ایگناس بوکاسکاس از لیتوانی به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی به با نتیجه ۲ بر ۱ هایک خلویان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب پاول حلینچوک از بلاروس شد و به دیدار رده بندی رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *