خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی فرنگی جوانان جهان؛ کسب یک طلا و سه برنز در پنج وزن نخست

امیررضا ده بزرگی- کسب طلا در جهانی جوانان
نویسنده:

الهام کمانگری

تاریخ :

30 مرداد 1400


ساعت :

۲۰:۱۵

منبع:

فدراسیون کشتی

مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در شهر اوفا روسیه برگزار شد و در پایان تیم ایران توانست به یک مدال طلا و سه مدال برنز دست یابد.


خانه کشتی– در پایان مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در روسیه تیم ایران توسط امیررضا ده بزرگی در وزن ۵۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا و ایمان محمدی، محمدحسین آذرم دخت و امیرمحمد بیات در اوزان ۶۳، ۷۷ و ۱۳۰ کلوگرم صاحب مدال برنز شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در مسابقات پنج وزن نخست به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد المیر علی یف از آذربایجان گذشت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آدم اوزون از ترکیه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ده بزرگی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر ایسخار کوربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر یک از سد علی مردون عبداله یف از ازبکستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر چیز لاجوآی از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۳ مغلوب ساید باکایف از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، محمدی راهی گروه بازنده ها شد. وی در این گروه مقابل ضیا باباشوف از کشور آذربایجان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر مانوئل استویچا از رومانی را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدحسین آذرم دخت پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر واسیل کوجوک از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۴ مغلوب اکسایوس موکوبو از نروژ شد و با توجه به راه یابی این کشتی گیر به دیدار فینال، آذرم دخت به گروه شانس مجدد رفت. وی در این گروه با نتیجه ۵ بر ۲ از سد کریستوفر کلانی از مجارستان گذشت و راهی دیدار رده بندی شد. آذرم دخت در این دیدار و در یک کشتی تماشایی با نتیجه ۸ بر ۴ از سد عماد ابوالاتا از مصر گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم علی عابدی درزی در دور اول با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل آلگوت کالمان از سوئد مغلوب شد و با توجه به حذف این کشتی گیر در دور بعد، عابدی درزی حذف شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیرمحمد بیات پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۳ مغلوب سرخان ممدوف از آذربایجان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، بیات به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل توماس واورزینزیک از لهستان با نتیجه ۴ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی دیدار رده بندی شد. بیات در این دیدار نیکولاس نتونیاس از یونان را با نتیجه ۶ بر ۳ از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

۵۵ کیلوگرم: ۱- امیررضا ده بزرگی (ایران) ۲- علی مردون عبداله یف (ازبکستان) ۳- المیر علی اف (آذربایجان) و آکیلکات کولژیگیت اولو (قرقیزستان)
۶۳ کیلوگرم: ۱- ساید باکایف (روسیه) ۲- دیگو چخیکوادزه (گرجستان) ۳- ایمان محمدی (ایران) و نیکلاس اوهلن (سوئد)
۷۷ کیلوگرم: ۱- اسلام علی اف (روسیه) ۲- اکسیوس موکوبو (نروژ) ۳- محمدحسین آذرم دخت (ایران) و الکساندرین گوتو (مولداوی)
۸۷ کیلوگرم: ۱- ادلان امری یف (روسیه) ۲- تایرون استرکنبورگ (هلند) ۳- الکساندر پریماچنکو (اوکراین) و تانسل اورتوجو (ترکیه) … ۱۳- علی عابدی درزی (ایران)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- موحامت باکایر (ترکیه) ۲- سرخان ممدوف (آذربایجا) ۳- امیرمحمد بیات (ایران) و آرمن چولوکیان (روسیه)

در پایان رقابت های پنج وزن نخست در رده بندی تیمی، تیم روسیه با ۹۰ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و تیم های ایران با ۷۰ امتیاز، ترکیه با ۵۸ امتیاز و آذربایجان با ۵۱ امتیاز در جایگاه های دوم تا چهارم حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *