خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ سهم ایران از سه وزن دوم، تنها یک برنز!

مجمد هادی ساروی - حسن حسین زاده
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

1 مهر 1402


ساعت :

۲۱:۱۷

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

محمد هادی ساروی تنها مدال آور ایران در سه وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان بود.


خانه کشتی– روز گذشته در پایان رقابت های مقدماتی سه وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، مهدی محسن نژاد در ۶۰ و محمدهادی ساروی در ۹۷ کیلوگرم به رده بندی رفتند و دانیال سهرابی در ۷۲ کیلوگرم حذف شد. در پایان محمدهادی ساروی به برنز رسید و محسن نژاد با شکست در رده بندی به مدال نرسید.

نتایج کامل فرنگی کاران ایران در ۶۰ و ۹۷ کیلوگرم؛

در وزن ۶۰ کیلوگرم که با حضور ۴۱ نفر برگزار شد، مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با الدار حافظ اف از آمریکا کشتی گرفت که با پیروزی ۷ بر ۰ به یک هشتم نهایی رسید. او در این مرحله مقابل کیم از کره جنوبی به پیروزی ۴ بر ۲ رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. محسن نژاد در این مرحله با کرائمر از آلمان رقابت کرد و با برد ۷ بر ۰ به نیمه نهایی رسید. او در این مرحله به مصاف ژولومان شارشنبکوف قهرمان جهان از قرقیزستان رفت که با شکست ۴ بر ۳ راهی رده بندی شد. او در رده بندی به مصاف اسلام بخراموف از ازبکستان رفت و با شکست ۳ بر ۳ به مدال برنز نرسید. محسن نژاد در دیدار تعیین سهمیه با رقیب ارمنستانی به پیروزی رسید و سهمیه المپیک را در این وزن کسب کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۳۸ نفر حضور داشند، محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با مارکوس راگینگر از اتریش رقابت کرد و به پیروزی ۳ بر ۱ رسید. ساروی در دور سوم با کورنیزاک از لهستان رقابت کرد و با پیروزی ۷ بر ۱ به یک چهارم نهایی رسید. دارنده مدال برنز سال گذشته، در این مرحله موفق شد با پیروزی ۴ بر ۱ مقابل بالدائوف از نروژ به نیمه نهایی برسد. ساروی در نیمه نهایی با شکست ۳ بر ۰ مقابل گابریل روسیو از کوبا، نتوانست به فینال برسد. ساروی در رده بندی با ابوبکر خاسلاخانوف از روسیه رقابت کرد و با پیروزی ۴ بر ۱ برای دومین سال پیاپی به برنز جهان رسید. این در حالی بود که ساروی یکی از بخت های اصلی برای کسب طلا بود و خیلی ها او را مدعی اصلی قهرمانی وزن ۹۷ کیلوگرم می دانستند اما نهایتا به برنز بسنده کرد و دستش به مدال طلا نرسید.

رده بندی کامل نفرات برتر سه وزن دوم:

۶۰ کیلوگرم: ۱- ژولومان شارشنبکوف (قرقیزستان) ۲ – کنیچیرو فومیتا (ژاپن) ۳- اسلام جان بهرام اف (ازبکستان) و لی گیو کائو (چین) ۵- مهدی محسن نژاد (ایران) و گئورگ غریبیان (ارمنستان)
۷۲ کیلوگرم: ۱- ابراهیم محمد حسن قانم (فرانسه) ۲ – روبرت فریتش (لهستان) ۳- علی ارسلان (صربستان) و سلجوق جان (ترکیه) ۵- شینگو هارادا (ژاپن) و استویان کوباتوف (بلغارستان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- گابریل روسیلو کیندلان (کوبا) ۲- آرتور الکسانیان (ارمنستان) ۳- محمدهادی ساروی (ایران) و آرتور عمراف (چک) ۵- ابوبکر خاسلاخانوف (بلاروس) و میندوگاس ونچکایتیس (لیتوانی)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *