خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا؛ نایب قهرمانی پسران سوریان با ده مدال

نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

3 تیر 1403


ساعت :

۲۱:۳۸

منبع:

فدراسیون کشتی

خانه کشتی– رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا روزهای ۲ و ۳ تیرماه در شهر امان کشور اردن برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط ابوالفضل کرمی در وزن ۵۱ کیلوگرم، عمادرضا محسن نژاد در وزن ۸۰ کیلوگرم و دانیال ایزدی در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا، احمد بدرالدینی در وزن ۴۵ کیلوگرم و علیرضا امیری در وزن ۴۸ کیلوگرم، امیرمهدی سعیدی نوا در وزن ۶۷ کیلوگرم و محمد کاظمی در وزن ۷۱ کیلوگرم به مدال نقره، امیرعلی حیدری در وزن ۵۵ کیلوگرم، ابوالفضل شیری در وزن ۶۰ کیلوگرم و ایوب حسینوند در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با کسب ۲۰۰ امتیاز پس از ازبکستان ۲۱۵ امتیازی در جایگاه دوم ایستاد و تیم قزاقستان با ۱۴۸ امتیاز سوم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم ، احمد بدرالدینی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ سند حاتم ناقوج از اردن را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر صفر مقابل نوردولت کومارالی از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. بدرالدینی در این دیدار با نتیجه ۱۴ بر ۳ مغلوب امیدجان کرم اف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۴۸ کیلوگرم علیرضا امیری در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر مقابل یوجین هان از کره جنوبی به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل بیکاش کاچاپ از هند به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه یافت. امیری در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حسین الدین عبدالکریم اف از ازبکستان مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۵۱ کیلوگرم ابوالفضل کرمی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر از سد یدیگه تولوتایف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر بیلال خوریلایف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. کرمی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر حاجی اکبر کوچکاروف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیرعلی حیدری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۳ آلپامیز بولاتویف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ مغلوب سردار خولمورزایف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. حیدری در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر ماشیان لیائو از چین را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابوالفضل شیری در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر علی اشرف عبدالناصر از اردن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با توجه به عدم حضور کائو از چین تایپه به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۵ مغلوب فرخ یولدوشیف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. شیری در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر ۸ مقابل نودیرجان سانگوف از تاجیکستان به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمهدی سعیدی نوا در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل زید حاتم ناقوج از اردن به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۳ از سد دانیار کاناگاتبک از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سعیدی نوا در این مرحله با نتیجه ۱۳ بر ۴ مقابل ژنگی هان از چین به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۵ مغلوب فیاض بک اشمیرزایف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد کاظمی در دور اول با نتیجه ۸ بر ۶ از سد دایچی تسوتسومی از ژاپن گذشت. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر یوان لی از چین را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کاظمی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل ابیلمنصور آخالبک از قزاقستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۱ مبارزه را به بهروزبک والیف از ازبکستان واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم عمادرضا محسن نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور با توجه به مصدومیت هایلونگ وی از چین به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. محسن نژاد در این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر محمد سلطان زادا از ترکمنستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه ۳ بر ۱ از سد یرکبولان آناپیا از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم دانیال ایزدی در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر صفر ساچین از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم فخری کمال کمیل جانوف از ازبکستان را با نتیجه ۷ بر ۵ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ایزدی در این مرحله با نتیجه ۵ بر صفر دورقام الغدیری از عراق را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. ایزدی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۹ و ضربه فنی از سد آدیلیت تویشی از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم ایوب حسینوند قاسمی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۹ مغلوب نعمت اف از ازبکستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به دیدار رده بندی راه یافت. حسینوند در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر آدیوس کایراتوف از قزاقستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

رده بندی تیمی: ۱- ازبکستان ۲۱۵ امتیاز ۲- ایران ۲۰۰ امتیاز ۳- قزاقستان ۱۴۸ امتیاز ۴- هند ۱۱۹ امتیاز ۵- چین ۹۵ امتیاز ۶- کره ۷۹ امتیاز ۷- قرقیزستان ۷۶ امتیاز ۸- ژاپن ۷۶ امتیاز ۹- تاجیکستان ۴۲ امتیاز ۱۰- عراق ۳۶ امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *