خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

کمپ تیم های ملی کشتی با نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افتتاح شد

افتتاحیه کمپ تیم های ملی کشتی
نویسنده:

خانه کشتی

تاریخ :

17 شهریور 1400


ساعت :

۲۰:۲۷

منبع:

فدراسیون کشتی

مراسم افتتاحییه کمپ تیم های ملی کشتی با نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، عصر امروز (چهارشنبه) با حضور وزیر ورزش و جوانان، جمعی از مسئولان و مدال آوران المپیک توکیو برگزار شد.


خانه کشتی– در این مراسم که با حضور دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، دکتر سید شمس الدین حسینی، سارا فلاحی، حسن رجایی نمایندگان مجلس، دکتر مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، دکتر سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، جمشید تقی زاده معاون حقوقی، مجلس و امور استان ها، محمد آخوندی عضو شورای شهر تهران، جمعی از مسئولان فدراسیون و اعضای تیم های ملی کشتی و همچنین حسن یزدانی، محمدرضا گرایی، محمدهادی ساروی و امیرحسین زارع مدال آوران کشتی ایران در المپیک لندن و اصحاب رسانه برگزار شد، جمع حاضر پس از افتتاح کمپ تیم های ملی کشتی، بر سر مزار شهید گمنام مدفوق در محوطه ی باز کمپ تیم های ملی کشتی (خانه های کشتی شهید صدرزاده و شهید هادی) حضور یافتند و با اهدای شاخه ی گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

در ادامه مراسم که با مدیحه سرایی محمدحسین پویان نفر  و پخش کلیپ هایی از آماده سازی کمپ تیم های ملی و تمرینات کشتی گیران همراه بود، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، سید شمس الدین حسینی نماینده مجلس و دکتر سجادی صحبت هایی را به سمع حاضرین رساندند.
همچنین از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط دکتر حمید سجادی، دکتر سید شمس الدین حسینی، حسن یزدانی، محمدرضا گرایی، محمدهادی ساروی و امیرحسین زارع رونمایی شد.

علیرضا دبیر در ابتدای این مراسم گفت:

در حق کشتی در ۵۰ سال گذشته ظلم شده و کشتی که ۶۰ درصد مدال های المپیک را کسب می کند بودجه اش بسیار پایین است.

وی خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت:

خوشحالم که یک فرد ورزشی در رأس کار قرار دارد اما خود شما هم می دانید که اگر در زمانی که ورزش می کردید رسیدگی لازم می شد الان صاحب مدال المپیک بودید.

دبیر با بیان اینکه مسئولان از الان باید به فکر المپیک باشند، تصریح کرد:

خرج اعزام تیم ها به تورنمنت ها بسیار بالاست و اگر کشتی گیران را الان به تورنمنت ها نفرستیم نمی شود، سه ماه مانده به مسابقات المپیک کاری برای مدال آوری کرد و کشتی گیران باید در تورنمنت ها ببازند تا در مسابقات مهم جهانی و المپیک صاحب مدال طلا شوند.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه کشتی یک برند در ایران محسوب می شود گفت:

کشتی مانند فرش و خاویار برای ایران است و اگر به آن رسیدگی نشود از بین می رود.

وی گفت:

تیم جوانی را راهی رقابت های نروژ می کنیم و این تیم از شانس قهرمانی نیز برخوردار است و امیدوارم حمایت های لازم از ما برای اعزام این تیم ها به انجام برسد.

دبیر ادامه داد:

دیروز نامه نوشتم که از سهم ما یک سوم داده شده است و امیدوارم که مشکل ما در این مورد حل شود.

وی در مورد کمپ تیم های ملی کشتی گفت:

این کمپ دارای فضایی در حدود ۲ هکتار است و در آن پیست تارتان برای دویدن کشتی گیران تعبیه شده و ظرفیت خوابگاه های ما به ۲۲۰ نفر رسیده است.

وی ادامه داد:

بیش از ۱۵۰۰ تن آسفالت برای فضاسازی به کار رفته است و در نظر داریم که رستوران نیز برای کشتی گیران احداث کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت:

سعی کردیم فضایی را آماده کنیم که کشتی گیران راحت و بدون دغدغه به تمرینات خود بپردازند و امیدوارم این حرکت ما الگویی برای سایر فدراسیون ها باشد.

دکتر شمس الدین حسینی وزیر اسبق اقتصاد و دارایی و نماینده مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه دبیر میدان دیده و میدان داری می کند گفت:

اولین بار که آقای سجادی کاندید احراز وزارت ورزش و جوانان شد، خیلی علاقه داشتم رای بیاورد اما دست من نبود. خوشبختانه این بار او رای خوبی آورد. شنیدن کی بود مانند دیدن؟ دبیر میدان کشتی دیده و میدان‌داری می‌کند؛ سجادی هم همین است. مدال‌آوران ما دیگر فقط مدال ندارند و تحصیلات و تجربیات لازم را برای خدمت‌گزاری را دارند. محمد بنا توانست بنای درستی برای کشتی بگذارد؛ دبیر، درستکار و همگی توانستد بنای درستی برای کشتی بگذارند و امیدوارم بتوانند به ورزش خدمت کنند.

دکتر سجادی وزیر ورزش و جوانان در این مراسم گفت:

ابتدا به خانواده ورزش اول کشور کشتی برای مهیا کردن این کمپ کشتی و برگزاری این مراسم باشکوه تبریک می گویم. 

وی تصریح کرد:

ریاضت کشیدن کشتی گیران را دیده ام. رشته من هم اینگونه بوده که مثل شما در برف و باران تمرین کرده ام.  پس با این مشکلات آشنا هستم. 

سجادی اظهار داشت:

از رئیس فدراسیون کشتی تشکر می کنم، آقای رئیسی رئیس جمهور نیز به ورزش پهلوانی خیلی اهمیت می دهند و کشتی یک ورزش پهلوانی است که مورد تفقد رئیس جمهور و مقام معظم رهبری است که به ایمد خدا به زودی خدمت مقام معظم رهبری خواهیم رفت و مورد لطف ایشان خواهیم بود.

سجادی با تشکر از رییس جمهور و نمایندگان مجلس گفت:

از آنها اجازه میگیرم که صحبتی بکنم که من برای وزارت و ریاست نیامده ام بلکه برای ریاضت آمده ام و انشاءاله با همدیگر ورزش را رو به جلو خواهیم برد. 

وزیر ورزش گفت:

نمیدانستم پیست دوومیدانی در اینجا است، وقتی دیدم روحم پر کشید. لیاقت ورزشکاران ما این است.

وی تأکید کرد:

کشتی رشته مدیریت زمان، پهلوانی، مردانگی و تدبیر است. رشته عجیب و غریبی است و در ثانیه ها نتایج عوض خواهد شد. بنده وظیفه دارم به مباحث علمی ورزش رسیدگی کنم تا برای ورزش از متخصصین  دعوت و استفاده کنیم. 

سجادی در پایان گفت:

بودجه کشتی حتما پرداخت خواهد شد و ما به دنبال تأمین مالی هستیم اما ید مدیریتی رئیس فدراسیون نیز کار را پیش برده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *