خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

یاری: لیگ هر لطمه‌ای می خورد از جامعه کشتی است

حمید یاری - محمود رنجبر - عکاس مجتبی شورمیج
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

29 آبان 1402


ساعت :

۲۲:۲۲

منبع:

تسنیم

رئیس سازمان لیگ کشتی درباره مشکلات این مسابقات صحبت کرد.


خانه کشتی– حمید یاری درباره انصراف تیم آلفا از شرکت در دو مسابقه دور برگشت لیگ برتر آزاد که قرار است فردا (سه‌شنبه) در بابل برگزار شود، اظهار داشت:

نه ستارگان و نه آلفا نامه‌ای مبنی بر انصراف به ما ندادند، اما از طریق فضای مجازی متوجه این موضوع شدم. متأسفانه کاری که باید از کانال قانونی انجام شود، از فضای مجازی سر درمی‌آورد. من بعداً درباره بهانه‌جویی این افراد پاسخ خواهم داد، هر اتفاقی هم که افتاد طبق آیین‌نامه بود. اگر بخواهیم خواسته برخی آقایان را اجابت کنیم، می‌شود سلیقه‌ای عمل کردن. شاید برخی تصمیمات هم علی‌رغم میل باطنی من اتفاق افتاد، خصوصاً در مورد قانون جابه‌جایی وزن‌ها که خب این هم خواسته کادر فنی تیم‌های ملی بود که گفتند وزن کم کردن به کشتی در سال المپیک لطمه می‌زند. ما تغییر وزن هم در بین کشتی‌گیران درجه یک نداشتیم و به وقتش جواب این صحبت‌ها را خواهم داد.

وی درباره اینکه مرتضی قربانی سرمربی تیم ستارگان اعلام کرده بود فردا تیمش را روی تشک نمی‌فرستد نیز گفت:

مرتضی قربانی با سابقه ۱۰ تا ۱۲ ساله تیم‌داری در لیگ برتر در این زمینه حرفه‌ای‌تر عمل کرد، او هم دغدغه خودش را داشت و گفت با توجه به شرایط مالی و کمبود نقدینگی، نمی‌تواند کشتی‌گیرانش را برای هفته‌های دوم و سوم دور برگشت جمع کند، اما وقتی دید این حواشی ایجاد شده و صحبت از انصراف آلفاست، گفت در مسابقه فردا شرکت می‌کند.

یاری تأکید کرد:

متأسفانه لیگ هر لطمه‌ای می‌خورد از جانب خود جامعه کشتی است، آنهایی که در لیگ دست‌اندرکار هستند، اعم از مربی، کشتی‌گیر، سرپرست و … تیم‌ها براساس علاقه و ارتباط می‌آیند، اما حفظ آنها صرفاً برعهده فدراسیون و سازمان لیگ نیست، برخورد اهالی کشتی هم باید درست باشد که حضور آنها در لیگ برتر تداوم پیدا کند.

وی همچنین درباره برگزاری هفته‌های دوم و سوم گروه A لیگ برتر آزاد در یک روز گفت:

این درخواست خود تیم‌ها بود که هفته‌های دوم و سوم دور برگشت در یک روز برگزار شود، چون مسابقات استانی هم بود و تیم‎‌ها می‌خواستند فرصت کافی برای آماده‌سازی خود تا فینال مسابقات داشته باشند. به هرحال فردا (۳۰ آبان) در بابل مسابقات گروه A برگزار می‌شود با هر تعداد تیمی که حضور داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *