خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

محمدیان: شعبانی بهتر تمرین کرد و قهرمان شد؛ این شکست یک تلنگر بود

محمدحسین محمدیان
نویسنده:

مصطفی ذبیح زاده

تاریخ :

27 آبان 1399


ساعت :

۱۰:۳۳

منبع:

تسنیم

محمدحسین محمدیان درباره شکست مقابل علی شعبانی در انتخابی تیم ملی توضیح داد. 


خانه کشتیمحمدحسین محمدیان در مورد دلیل شکستش در مسابقات انتخابی تیم ملی آزاد اظهار داشت:

بعد از اینکه سال گذشته از ایتالیا برگشتیم در ناحیه کتف، آرنج و گردن آسیب‌دیدگی داشتم و هیچ جا در موردش صحبت نکردم، به همین دلیل دو سه ماه اصلا تمرین نکردم، چون درد داشتم و زمانی که بحث برگزاری لیگ برتر و مسابقات جهانی مطرح شد، از خرداد ماه تمریناتم را شروع کردم. یعنی دو سه ماه مانده به لیگ، تمرینم منظم شد و در لیگ شرایط بدنی‌ام مشخص بود، اصلا آماده نبودم. بعد به اردوی ۱۵ روزه تیم ملی رفتیم، سعی کردم آنجا به آمادگی مطلوب برسم که موضوع انتخابی تیم ملی مطرح شد و من به خودم فشار آوردم که به آمادگی برسم.

وی ادامه داد: 

این فشار آوردن باعث شد بدنم معکوس جواب دهد و متاسفانه در روز انتخابی خالی کرد. به اصغر بذری که در کوچم (صندلی هدایت) نشسته بود هم بعد از کشتی با گلیج گفتم که بدنم صفرِ صفر است و اصلا جان ندارم. هیچ وقت در دوره کشتی‌گیری‌ام اینطور نشده بودم. اصلا رمقی برای کشتی گرفتن نداشتم.

محمدیان با تاکید بر اینکه به دلیل از دست دادن چند ماه تمرین به خاطر مصدومیت، به زمان بیشتری برای رسیدن به آمادگی احتیاج داشت، تصریح کرد:

بدن من اینگونه است. باید ۳،۴ اردوی دیگر را پشت سر می‌گذاشتم تا به آمادگی برسم. نمی‌خواهم در مورد شکستم مقابل علی شعبانی بهانه بیاورم. او چند ماه خوب تمرین کرده بود، خیلی آماده بود و قهرمان هم شد. تبریک می‌گویم اما شرایط بدنی‌ام آنطور که فکر می کردم، نشد. تمریناتم در اردوی تیم ملی، بهتر از تمریناتم برای لیگ بود اما بدنم آنطور که می‌خواستم جواب نداد. تمرینی که باید و شاید در آن دوره زمانی انجام ندادم و از بقیه عقب مانده بودم. در لیگ هم با اینکه آماده نبودم اما اینقدر بدنم بی‌جان نبود که در انتخابی تیم ملی رمق نداشتم.

وی که در تورنمنت ایتالیا موفق به شکست دادن اسنایدر آمریکایی شده بود، تاکید کرد:

مردم به من لطف دارند. انتظار داشتند همان کشتی‌های قبل از کرونا در ایتالیا و چین را از من ببینند. در این مسابقات تلنگری به من وارد شد که حتما بهتر تمرین کنم. انتخابی هم یک دفعه پیش آمده بود. فکر می‌کنم تمرین سنگین در اردوی اول و آن فشار، باعث آن عملکرد در مسابقات انتخابی تیم ملی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *