خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

۲ طلای المپیک و ۴ طلای جهان تا ۲۵ سالگی؛ افسانه سعدالله اف در حال رقم خوردن است؟

عبدالرشید سعدالله اف- تانک روس- المپیک توکیو
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

19 مرداد 1400


ساعت :

۱۴:۴۶

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

عبدالرشید سعدالله اف ملقب به تانک روس ها تا سن ۲۵ سالگی موفق شده است ۲ طلای المپیک و ۶ طلای جهان کسب کند و آماری شگفت انگیز و خارق العاده از خود برجای بگذارد.


خانه کشتی– همه جملات درباره‌ عبدالرشید سعدالله اف را می‌شود در «برات کلندونی» خلاصه کرد که به‌ گونه‌‌ای‌ آن را روی کایل اسنایدر‌ اجرا کرد که آمریکایی نگون‌بخت‌ چاره‌ای جز تسلیم شدن‌ نداشت. آمیزه‌ای‌ از سرعت‌ در بدست گرفتن ابتکار عمل، نبوغ، تکنیک و‌ البته جسارت و زیاده طلبی. معجونی که بلایی را سر اسنایدر آورد که او مثل ماهی‌ که از آب بیرون افتاده باشد، فقط دست و‌ پا می‌زد و در‌ نهایت راهی نداشت جز‌ اینکه پرچم سفید را بالا ببرد.

برگردیم به مسابقات جهانی پاریس، جایی که تانک روس برای اولین باز در وزن ۹۷ کیلوگرم به روی تشک می‌رفت، می بینیم که عبدالرشید با تمام آمادگی تکنیکی روی تشک حاضر شد اما از لحاظ استقامتی و‌ تنفسی کمی لنگ می‌زد و‌ اسنایدر درست از همین نقطه به‌او ضربه زد. اسنایدری که همه به تمرینات سخت و استقامتی می‌شناسیم‌اش.

اما از پاریس تا بوداپست، سعدالله اف کاملا حساب شده و با برنامه پیش رفت تا جایی که می‌شد بدون دانستن کمترین نکته‌ای از کشتی با مقایسه کشتی‌هایش این را فهمید؛ تغییراتی به فاصله‌ی شرق پاریس تا غرب بوداپست؛ همانقدر زیاد، همانقدر دشوار برای‌پیمودن. البته که این خاصیت گلادیاتورهاست که امید دارند، همیشه می‌جنگند و به اسوه‌های تلاش و صبر برای رسیدن به موفقیت تبدیل می شوند.

تانک روسی در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ هم بر بام جهان نشست تا المپیک توکیو به میعادگاه او و اسنایدر تبدیل شود و‌ مبارزه این دو در کنار دوئل یزدانی و تیلور، گل سر سبد کشتی‌های المپیک باشد. چیزی که در مبارزات عبدالرشید مشهود بود، بلوغ تاکتیکی و آمادگی جسمانی کامل که باعث شد در برابر اسنایدر آمریکایی که کمتر کسی تحمل تمرینات بدنسازی‌اش را دارد باج ندهد و البته تسلیم ناپذیری تا لحظه آخر. بارها در کشتی‌ها دیدیم که حریفان سعی در امتیاز گرفتن از او داشتند اما تا لحظه آخر در کش و قوس‌ها می‌ماند و به رقبا امتیاز نمی‌داد. سرسختی‌ای که بی‌شک می‌تواند کلاس درسی برای بقیه کشتی‌گیران باشد.

تانک روس‌ها حالا با دو طلای المپیک ریو و توکیو و چهار طلای جهان در زمره برترین کشتی‌گیران دنیا قرار گرفته و‌ با توجه به سن و سالش که در المپیک بعد ۲۸سال خواهد داشت، از همین حالا می‌توانیم مدال‌های جهانی پیش رو و المپیک پاریس را برایش رزرو کنیم تا در نهایت با درخشش بی‌نظیر خود برای همیشه نام‌اش را با حروف طلایی در تاریخ کشتی جهان ثبت کند و فصلی از آن را به نام خود بزند؛ فصلی درخشان و پربار که می‌توان نام‌اش را گذاشت؛ افسانه‌ عبدالرشید سعدالله اف.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *