خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

تکمیلی؛ اتحادیه جهانی تصمیم جدیدی در مورد طلای کمیل قاسمی نگرفته است

اتحادیه جهانی کشتی-المپیک 2012 لندن-وزن 120 کیلوگرم-موزماناشویلی - محرومیت موزماناشویلی - نائب قهرمان المپیک لندن-uww
نویسنده:

محسن اخلاقی

تاریخ :

21 آبان 1399


ساعت :

۲۱:۳۴

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

اتحادیه جهانی کشتی روز گذشته تنها خبر میزان محرومیت داویت موزماناشویلی را اعلام کرد.


خانه کشتی– اتحادیه جهانی کشتی روز سه‌شنبه ۲۰ آبان در خبری میزان محرومیت داویت موزماناشویلی نایب قهرمان المپیک لندن را اعلام کرد. بر اساس این خبر این کشتی‌گیر گرجستانی که در سال‌های پایانی دوران ورزشی خود برای ازبکستان کشتی می‌گرفت، با ۸ سال محرومیت مواجه شده که پیش‌تر ۲ سال از محرومیت خود را در طول بررسی این پرونده سپری کرده است.

اما تکرار بخشی از این خبر که مربوط به دو سال پیش است، موجب شد تا برخی از خبرگزاری ها اینگونه برداشت کنند که اتحادیه جهانی تصمیم جدیدی در مورد اعطای مدال این وزن به شکل انفرادی به کمیل قاسمی قهرمان کشورمان گرفته، برداشتی که کاملا اشتباه است.

در خبر مربوط به ۱۷ ژانویه ۲۰۱۹ که میزان محرومیت کشتی‌گیر گرج مشخص شده بود، اعلام شد که با محرومیت وی، بلال ماخوف از عنوان سوم به مدال نقره صعود می کند و شابانبای قزاقستانی نیز به مدال برنز می‌رسد. اما این اعلام رای در حالی بود که در آن مقطع زمانی هنوز محرومیت آرتور تایمازوف مسابقات مشخص نشده بود.

پس از اعلام خبر محرومیت تایمازوف، کمیته بین‌المللی المپیک به عنوان برگزار کننده مسابقات المپیک هنوز تصمیم نهایی خود در خصوص برنده مدال طلای این وزن را اعلام نکرده است. این کمیته برای مدتی در وبسایت رسمی خود هر دو قهرمان را به عنوان برنده مدال طلا معرفی کرد که این نکته نیز پس از چند روز اصلاح شد و در حال حاضر در وبسایت رسمی کمیته بین المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی کمیل قاسمی و بلال ماخوف هر دو در رتبه سوم مشترک این وزن دیده می‌شوند. نام آرتور تایمازوف و داویت موزماناشویلی نیز از رده‌بندی این وزن حذف شده و در حال حاضر دو رتبه نخست این وزن خالی می‌باشند.

گفتنی است پس از تغییر قوانین اتحادیه جهانی کشتی، در حالت محرومیت هر دو کشتی‌گیر فینالیست، هر دو برنده مدال برنز مشترکا به مدال طلا دست پیدا خواهند کرد. اتفاقی که به احتمال قریب به یقین به زودی و پس از سپری شدن روال قانونی از سوی کمیته بین‌المللی المپیک به شکل رسمی اعلام خواهد شد.

اعطای مدال طلای مشترک در تاریخ ۱۲۴ ساله ورزش کشتی در مسابقات المپیک سابقه نداشته است. هرچند که یک بار در سال ۱۹۱۲ دو کشتی‌گیر مشترکا به مدال نقره رسیدند و مدال طلا توزیع نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *