خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

محرومیت یک ساله کشتی ‌گیر ملی پوش آمریکایی به دلیل دوپینگ

نویسنده:

محسن اخلاقی

تاریخ :

13 مهر 1399


ساعت :

۲۳:۰۶

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

کشتی گیر ملی پوش آمریکایی به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگ به مدت یک سال محروم شد. 


خانه کشتی– دیتون فیکس کشتی‌گیر ملی پوش آمریکایی در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان به دلیل مثبت شدن نمونه دوپینگ از سوی سازمان مبارزه با دوپینگ آمریکا USADA به مدت یک سال محروم شد. فیکس که در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ در تورنمنت متئو پلیکونه ایتالیا به مقام پنجم رسیده بود در بازگشت به آمریکا مورد آزمایش دوپینگ خارج از مسابقه قرار گرفت که مثبت شدن نمونه دوپینگش ۲۰ روز بعد به وی ابلاغ شد، هر چند که خبر محرومیت این کشتی‌گیر ۲۲ ساله نهایتا در ابتدای ماه سپتامبر به شکل رسمی در اختیار رسانه ها قرار گرفت. بر اساس اعلام USADA در نمونه گرفته شده از فیکس ماده ممنوعه اوستارین وجود داشته اما او با محرومیت نسبتا خفیف ۱۲ ماهه روبرو شده است. دلیل این رای قبول کردن دلایل فیکس برای استفاده غیرعامدانه از این ماده است، بر اساس ادعای فیکس وی در مدتی که در منزل پدر و مادرش حضور داشته اشتباها از داروهای پدرش استفاده کرده که منجر به مثبت شدن نمونه دوپینگ وی شده است.

محرومیت یک ساله فیکس از روز تعلیق موقت وی از ۱۰ فوریه ۲۰۲۰ آغاز شده و ۱۰ فوریه ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید، بدین ترتیب وی به دلیل تعویق یک ساله المپیک توکیو فرصت حضور در مهمترین رویداد ورزشی جهان را از دست نخواهد داد. فیکس برای حضور در المپیک باید در مسابقات انتخابی کشور آمریکا که در ماه آپریل ۲۰۲۱ برگزار می شود به مقام نخست برسد. وی به دلیل عضویت در تیم ملی کشورش در مسابقات جهانی نورسلطان جواز حضور در مرحله نهایی مسابقات انتخابی آمریکا را کسب کرده است.

گفتنی است دیتون فیکس که سابقه کسب مدال طلای جوانان جهان را نیز دارد، در سال ۲۰۱۹ به عضویت تیم ملی بزرگسالان آمریکا در آمد، اما با شکست مقابل یوکی تاکاهاشی ژاپنی از کسب مدال و سهمیه المپیک باز ماند. در غیاب فیکس، توماس گیلمن موفق شد در مسابقات انتخابی المپیک قاره آمریکا در کانادا پیش از همه گیری کووید ۱۹ سهمیه المپیک را برای این کشور کسب کند. فیکس و گیلمن مدعیان اصلی عضویت در تیم ملی آمریکا برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *