خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

دبیر: تصمیم برای حضور در مسابقات جام جهانی با کادر فنی است

علیرضا دبیر -رئیس فدراسیون کشتی-تیم ملی کشتی در جام جهانی صربستان
نویسنده:

خانه کشتی

تاریخ :

24 آبان 1399


ساعت :

۲۰:۳۷

منبع:

فدراسیون کشتی

رئیس فدراسیون کشتی در مورد حضور تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در رقابت های جام جهانی صربستان توضیحاتی را ارائه داد.


خانه کشتی– علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با تسلیت درگذشت رحیم جدی داور ممتاز بین المللی و رئیس اسبق هیأت کشتی استان تهران گفت:

فقدان آن مرحوم را به خانوداده محترم ایشان و جامعه کشتی تسلیت می گویم و زنده یاد جدی زمانی که در هیأت کشتی تهران حضور داشت بر گردن من خیلی حق داشت و برای خانواده آن مرحوم آرزوی صبر می کنم.

وی در مورد لغو رقابت های جهانی کشتی بزرگسالان و تغییر آن به جام جهانی کشتی انفرادی تصریح کرد:

این موضوع برای من قابل پیش بینی بود و حتی در روزهای اولی که تشکیل جلسه دادیم به آقای کاوه و سرمربیان تیم های ملی گفتم که این رقابت ها تا ۸۰ درصد احتمال دارد که برگزار نشود اما این دلیل نمی شود که دست روی دست بگذاریم و احتمال برگزار شدن هم وجود دارد برای همین ما همه برنامه ریزی ها را انجام دادیم و کار را از مسابقات لیگ استارت زدیم چراکه کادر فنی تیم های ملی کشتی باید از کمیت و کیفیت کشتی پس از ۸ ماه دوری از میادین به دلیل شیوع ویروس کرونا مطلع می شد، پس از آن نیز اردوی تیم های ملی و همچنین رقابت های انتخابی را برگزار کردیم تا آماده حضور پرقدرت در رقابت های جهانی باشیم.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد تصمیم فدراسیون برای حضور در رقابت های جام جهانی کشتی اظهار داشت:

روزی که خبر آمد بلافاصله سرمربیان تیم های ملی اردو را به مدت چند روز تعطیل کردند و در حال حاضر منتظر تصمیم آنها هستیم.

وی ادامه داد:

البته در مورد اهمیت رقابت های جهانی و فرق آن با جام جهانی باید بگویم که فدراسیون وقت در سال ۱۹۷۴ تصمیم می گیرند تیم ملی اصلی به رقابت های جهانی نرود و در بازی های آسیایی شرکت کنند و هنوز که هنوز است آقای فرح وشی و برزگر ناراحت هستند چراکه می توانستند مدال طلا بگیرند و برای کشتی و کشتی گیران مسابقات جهانی ارزش بالایی دارند و ما نیز با توجه به هزینه های بسیار بالایی که این کار داشت با تمام وجود تصمیم داشتیم در آن شرکت کنیم.

دبیر تصریح کرد:

وقتی در مورد مسابقات جام جهانی صحبت می شود قضیه فرق می کند، نباید گول خورد و این مسابقات را با رقابت های جهانی اشتباه گرفت چراکه این اتفاق پیش از این افتاده است. فرق رقابت های جهانی با جام جهانی این است که در مسابقات جهانی کشتی گیران می توانند تعداد مدال هایشان را بیشتر کنند و یا از مزایای کسب مدال از جمله سهمیه دانشگاه و جوایز آن بهره ببرند اما این در حالی است که مسابقات جام جهانی جزء رقابت های دست چندم کشتی در جهان محسوب می شود.

وی در مورد حضور تیم ایران در رقابت های جام جهانی انفرادی صربستان گفت:

ابتدا باید بگویم که آقایان بنا و محمدی سرمربیان تیم های ملی کشتی به ما اعلام کرده اند که اولویت اصلی آن ها کسب سهمیه های باقی مانده المپیک و حضور موفق در این بازی ها است، اما همینجا اعلام می کند که هرچه کادر فنی تصمیم بگیرد ما انجام خواهیم داد، اگر دوست داشتند تیم جوان تر می فرستیم یا با نفرات کمتر شرکت می کنیم و شاید هم این رقابت ها لغو شد و شرکت نکردیم اما این را باید بگویم که مانند قبل مصمم نیستیم که حتما باید در این مسابقات شرکت کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد:

مطلب دیگر در مورد این رقابت ها این است که همیشه در جام های جهانی میزبان تمام هزینه ها از جمله خرج هتل و جایزه را تقبل می کرد اما در این مسابقات تنها کاری که کردند این است که به جای ۱۸۰ یورو از ما شبی ۱۵۰ یورو دریافت کنند که باید ببینیم با این هزینه ای که برای اعزام به این مسابقات به روی دست ما می گذارد آیا برای کشتی ما آورده دارد و عاقلانه است یا خیر که تصمیم در مورد این موضوع را در اختیار سرمربیان تیم های ملی گذاشتم و هر تصمیمی آن ها بگیرند ما در خدمتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *