خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

آرتور نایفونوف، از تراژدی مرگبار روز اول مدرسه تا مدال برنز المپیک

آرتور نایفونوف- حسن یزدانی- المپیک توکیو
نویسنده:

محسن اخلاقی

تاریخ :

23 مرداد 1400


ساعت :

۱۸:۴۴

منبع:

اختصاصی خانه کشتی

موفقیت آرتور نایفونوف در کسب مدال برنز المپیک توکیو داستان زندگی وی را در روسیه بر سر زبان‌ها انداخت.


خانه کشتی– هفده سال پیش در روز اول سپتامبر ۲۰۰۴، روز بازگشایی مدارس در شهر بسلان در ایالت اوستیای شمالی روسیه، ۳۴ فرد مسلح از جدایی‌طلبان چچنی به مدرسه بسلان در این شهر هجوم آورده و بیش از ۱۱۰۰ نفر شامل کارکنان مدرسه، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان که برای جشن آغاز سال تحصیلی به مدرسه رفته بودند را گروگان گرفتند.

افراد مسلح خواهان به رسمیت شناخته‌شدن استقلال چچن از سوی دولت روسیه بودند، اتفاقی که هرگز نیفتاد و این گروگان‌گیری سرانجام پس از سه روز در روز ۳ سپتامبر با هجوم نیروهای امنیتی روسیه و با کشته شدن ۳۳۴ نفر از افراد حاضر در مدرسه و همینطور مرگ ۳۱ نفر از افراد مسلح به پایان رسید. نیمی از کشته‌شدگان کودکان بودند و تمام ۱۱۰۰ گروگان در طول ۳ روز اسارت بدون آب و غذا نگه داشته شده بودند.

یکی از ۷۷۷ دانش‌آموز گروگان حاضر در مدرسه بسلان، آرتور نایفونوف ۷ ساله بود که به همراه خواهر و مادرش در روز اول مدرسه حضور پیدا کرده بود. نایفونوف و خواهرش در این حادثه که به “کشتار بسلان” مشهور است بر اثر ترکش‌های ناشی از بمب‌گذاری به شدت زخمی شدند و مادر آرتور نیز در این حادثه جان خود را از دست داد.

آرتور نایفونوف که حالا ۲۴ ساله است، چند روز پیش پس از شکست مقابل حسن یزدانی قهرمان کشورمان، در رده بندی با پیروزی مقابل جبرئیل شاپیف از ازبکستان به مدال برنز المپیک رسید. نایفونوف پس از کسب مدال المپیک در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد تراژدی بسلان گفت:

هیچوقت در مورد آن اتفاق صحبت نمی‌کنم و با هیچکس تاکنون در این مورد صحبت نکرده‌ام. اتفاقا برعکس ترجیح می‌دهم همه‌چیز را فراموش کنم.


*سعدالله اف: با نایفونوف درباره کشتی یزدانی صحبت کردیم؛ اوگوئف ۹۹ درصد طلا می گیرد

*سازمان ام ام ای بلاتور به دنبال مذاکره با گیبل استیوسون

 

یک دیدگاه برای “آرتور نایفونوف، از تراژدی مرگبار روز اول مدرسه تا مدال برنز المپیک
  1. حسین گفت:

    سلام، این آقا تو جهانی نروژ تو نیمه نهایی تیلور را شکست می دهد و حریف یزدانی در فینال می شود، اما بنده خدا باید به نقره بسنده کنه، این پیشبینی من هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *