خانه کشتی | رسانه تخصصی کشتی

شعار سایت

قهرمان کشتی فرنگی جهان: با مربی‌ام بنایی می‌کردیم

سعید اسماعیلی
نویسنده:

امیررضا احمدی

تاریخ :

۷ شهریور ۱۴۰۱


ساعت :

۲۲:۲۳

منبع:

تسنیم

قهرمان کشتی فرنگی جوانان جهان می‌گوید که سال گذشته برای تأمین هزینه‌ها همراه با مربی‌اش بنایی می‌کرده است.


خانه کشتی– سعید اسماعیلی یکی از ستاره‌های کشتی ایران در ماه گذشته بود که در مسابقات جوانان جهان، در وزن ۶۰ کیلوگرم قهرمان شد.

او در گفت‌و‌گویی در مورد کشتی‌هایش در مسابقات قهرمانی جوانان جهان اظهار داشت:

کشتی‌گیران آمریکا، ژاپن، اوکراین و آذربایجان را بردم و به فینال رسیدم، در فینال هم از سد حریف ارمنستانی گذشتم و طلا گرفتم.

این قهرمان خوزستانی که سال گذشته هم مدال نقره جوانان جهان را به خود اختصاص داده بود، گفت:

از اسفند سال گذشته تا روز اعزام در اردوهای شبانه‌روزی بودیم و تنها چند روز به خانه رفتیم. تلاش زیادی در اردو کردم که نقره سال گذشته‌ام به طلا تبدیل شود.

این کشتی‌گیر دزفولی که پدرش کارگر است، در مورد اینکه هزینه‌های ورزش قهرمانی‌اش را چطور تأمین می‌کند، گفت:

همراه با مربی‌ام حمزه ارقش برای بنایی می‌رفتم، اما امسال که در اردوی تیم ملی بودم، نشد این کار را انجام دهم، الآن هم همه هزینه‌های رفت‌وآمد به‌عهده خودم بود، مربی‌ام (ارقش) به من کمک کرد و هم از جیب خودش و هم از دوستان پول جمع می‌کرد. یوسف حسین‌وند که قهرمان نوجوانان و جوانان جهان شده هم شاگرد ارقش است. او در تأمین هزینه‌های امسال من که ملی‌پوش شدم از دوست و آشنا کمک گرفت.

اسماعیلی در مورد اینکه آیا بعد از کسب مدال طلای جوانان جهان مسئولان استقبالی را که انتظار می‎‌رفت از او داشته‌اند، تصریح کرد:

ساعت دو بامداد سه‌شنبه به استان رسیدیم و برای صبح چهارشنبه بلیت نبود، چون زمان رسیدن ما دیروقت بود، گفتند چند روز دیگر برای‌مان مراسم می‌گیرند و البته هنوز چیزی در این خصوص اعلام نکرده‌اند.

قهرمان وزن ۶۰کیلوی کشتی فرنگی جوانان جهان در مورد واکنش پدر و مادرش به مدال طلایش در صوفیه گفت:

وقتی در بلغارستان بودم و طلا گرفتم، با تلفن همراه برادرم با پدر و مادرم حرف زدم و آنها گریه می‌کردند. بعد از این‌همه سختی کشیدن، توانستم طلا بگیرم. مردم بهترین تبریک‌ها را به من گفتند، همه خوشحال بودند و از ۳۰ ثانیه آخر مبارزه فینالم می‌گفتند که توانستم حریف ارمنی را شکست دهم.

اسماعیلی که آخرین سال حضورش در رده سنی جوانان را پشت‌سر گذاشت، خاطرنشان کرد:

دوست دارم مدال المپیک بگیرم. امیدوارم سال دیگر این مدال طلا را در رده سنی بزرگسالان تکرار کنم و بعد هم به المپیک پاریس بروم و خوش‌رنگ‌ترین مدال را به دست آورم.


*کشتی ایران و سه یزدانی؛ خاندانی که طلا ضرب می‌کنند (عکس)

برچسب‌ها:
7 دیدگاه برای “قهرمان کشتی فرنگی جهان: با مربی‌ام بنایی می‌کردیم
 1. حسین گفت:

  درود بر شرف وغیرتت و اراده پولادینت پهلوون،انشاءالله مسئولین هم به خودشون بیان وقدر شما رو بدونند هر چه ما مردم ایران به شما افتخار می‌کنیم و دعاگویتان هستیم،به خدا توکل کن ومحکم و پرقدرت به راهت ادامه بده

 2. محمدی گفت:

  میلیاردها تومان هزینه فوتبال می شود و آخرش هیچ مدالی نمی گیرند، اما در ورزش کشتی صدها مدال رنگارنگ می گیرند و ورشکار هزینه رفت و آمدشان را هم باید از جیبش بدهد این چه عدالتی است، اگر ١٠ درصد هزینه ای که در فوتبال خرج می کنند، هزینه کشتی شود مدال های بیشتر با کیفیت بهتری نصیب کشور می شود.

  +۱۵
 3. دریکوند گفت:

  درود بر لرهای غیور

  +۱۴
 4. آرش گفت:

  خدا نکنه ما بچه های زاگرس یه موقع جایی یه مدالی یا مقامی بیاریم دیگه پشت بندش شروع میکنم
  بدبختیم ، کارگریم ، نون نداریم بخوریم ، گچکاریم دستفروشی میکنیم انگاری مدال آورای مازندران ، اصفهان و آذربایجان همشون رفتن سرکار و غرق رفاه هستن.

 5. ایمان گفت:

  دمت گرم الحق که غیرت ایرانی داری این قهرمانی مال زحمت خودت و اون پول حلالی است که در میاری دم مربی و دوستانت گرم اگر مسئولین یه کم از غیرت امسال تو داشتن الان زندگی همه طلا بود

  +۲۲
 6. سلیمانی گفت:

  احسنت بر غیرتت و شرفت ، ای ولا که ایرانی هستی
  و
  دم اون مربی آقای ارقش گرم خداخیرش بده

  +۳۳
 7. رضا گفت:

  آفرین به تو سعید جان.
  افتخار مایی، همشهری عزیز.
  به امید درخشش تو در میدانهای جهانی و المپیک.

  +۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =